Zubřané nastartovali přípravu na nový ročník na konci července. A to hned s drobnou změnou na trenérských židlích. Od startu letní přípravy se totiž k hlavnímu trenérovi Ivanu Hargašovi připojil Jiří Mika, jenž bude kromě své funkce sportovního ředitele klubu zastávat v nadcházející sezoně pozici asistenta trenéra.

Valaši rozehrají novou sezonu se dvěma posilami a jedním navrátilcem. Nováčky v kádru jsou Petr Kichner a Jaroslav Dyba. Po půlroční pauze strávené ve Španělsku je zpátky na Valašsku i zkušený Martin Spuchlák. Všichni tři podstoupili letní dril s týmem. „Absolvovali jsme šest týdnů letní přípravy, ve které dostali hráči celkem 120 hodin zatížení,“ podotkl trenér Ivan Hargaš.

Jeho svěřenci sehráli během léta celkem šestnáct přípravných utkání, z nichž hned třináct vyhráli. Podlehli jen juniorskému celku Bahrajnu úplně v úvodu přípravy, Hranicím a v posledním zápase úřadujícímu mistrovi z Karviné. „S přípravou jsme vesměs spokojeni, jen soupeři mohli být trochu těžší. Nejlépe splnil parametry přípravy podle našich představ určitě poslední duel s Karvinou. Škoda jen, že takových utkání nebylo v létě více,“ uvedl Hargaš k duelu, který jeho svěřenci prohráli na hřišti českého šampiona 28:33.

Cíle před sezonou jsou na Valašsku jasné a odvíjejí se od posledních dvou sezon, ve kterých Zubřané získali stříbro a letos na jaře čtvrtou příčku. „Klademe si postupné cíle. V extralize, která se hraje opět trochu pozměněným systémem, chceme být po základní části určitě v první osmičce, která jde do play off. Celkově bychom opět rádi byli v nejlepší čtyřce,“ má jasno kouč Hargaš. „Co bude dál v poslední čtyřce, se uvidí. Ale v minulé sezoně nám medaile unikla, tak by bylo skvělé vybojovat ji,“ přemítá kouč Gumáren.