Na nezájem si pracovníci městského úřadu prozatím nemohou stěžovat. „V tuto chvíli už se nám nahromadilo na sedmdesát žádostí,“ potvrdil Pavel Paseka z odboru výstavby. Žádosti jsou prozatím předběžné a v tuto chvíli slouží k průzkumu poptávky. „Na základě zájmu budeme žádat o dotaci z Operačního fondu životní prostředí, za které kompostéry pro občany nakoupíme,“ vysvětlil Paseka.

Lidé, kteří si žádost do konce tohoto měsíce podají, budou v případě poskytnutí finančních prostředků a většího zájmu při rozdělování kompostérů upřednostněni. „Pořídit chceme kompostéry z recyklovaného plastu o objemu sedmi set dvaceti litrů,“ přiblížil Paseka.

Žádost má ale také své podmínky. „Zájemce mu musí mít trvalý pobyt na území Zubří, nesmí být dlužníkem města a na každé popisné číslo je možné žádat maximálně jeden kompostér,“ vyjmenoval omezení Paseka.

Pokud město dotaci z Operačního fondu získá, budou kompostéry k dispozici počátkem příštího roku. „Zájemcům je půjčíme k bezplatnému užívání na základě smlouvy o výpůjčce,“ uzavřel Pavel Paseka.