Den města se nesl v benefičním duchu. Výtěžek z akce, který přesáhl 35 tisíc korun, je určený na obnovu požárem zničené kulturní památky Libušín na Pustevnách.

„Pustevny jsou jedny z nejtajemnějších hor. Rád tady jezdívám v kteroukoliv roční dobu, den i hodinu," netaji zpěvák a hudebník Lubomír Krobot, který přijel v sobotu do Zubří zahrát s kapelou Countrio.

Hudebními vystoupeními bylo sobotní odpoledne doslova nabité. Vedle Countria zahráli mimo jiné také domácí Faraoni, Zbyněk Terner & Astmatic, Tomáš Kočko & Orchestr, Fojti, Lososi, Koridor, Z horní dolní a dál na jih či František Segrado. Vystoupil rovněž domácí folklorní soubor Beskyd a taneční skupiny Azanas a Seniorka.

Na obnovu Libušína mohli lidé přispívat formou dobrovolného vstupného. Druhou možností byla takzvaná tichá aukce obrázků, které na téma Libušín s několikaměsíčním předstihem malovaly děti ze Základní školy Zubří.

„Vzniklo devatenáct unikátních dětských děl na plátnech. Většina má rozměry pětadvacet na třicet centimetrů," přiblížila Lenka Přečková z odboru kultury zuberské radnice. Dražila se také díla, která vznikla ve výtvarném kroužku Školního klubu v Zubří.