Například značka upozorňující konec zákazu stání v Novém Hrozenkově. „Ten zákaz stání bych pochopil. Je to hned před poštou a lékařskými ambulancemi. Zmíněná značka ale na žádný podobný zákaz nenavazuje," zlobí se například řidič Radek Přikryl. Podle něj nikde před koncem zákazu stání není označený jeho začátek ani průběh.

Někteří řidiči kroutí hlavou i nad semafory na vsetínské křižovatce U Růžičků. Při vyjíždění směrem od polikliniky na Ohradu je podle nich nadbytečná šipka. „Podle mě by stačilo prodloužit zelenou, která řidičům umožňuje jízdu. Tu šipku nechápu," diví se profesionální řidič, který si nepřál uvést své jméno.

Od začátku letošního roku obdrželi majetkoví správci komunikací zhruba sto čtyřicet podnětů k opravě, výměně, doplnění či odstranění dopravního značení. „Neúčelné a neopodstatněné dopravní značení se odstraňuje každoročně. Nelze tedy říct, že by letošní rok přinesl větší počet odstraněných značek," řekla vsetínská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Ze zaslaných připomínek se převážná část týká poškození značek. Ať už se jedná o poškození mechanické či dané stářím. Převážná část takovéhoto značení se vyskytují plošně. „Zvýšené procento lze nalézt většinou na místních komunikacích menších obcí, a to z obvykle finančních důvodů," podotkla Javorková.

Na nadbytečné či poničené značky narazili policisté také při nedávné celorepublikové kontrole. „Na pozemních komunikacích na území České republiky bylo celkem odhaleno přes deset tisíc sedm set závad na dopravním značení obecně," podotkl mluvčí krajského policejního ředitelství v Praze Tomáš Hulan.

Správní úřady obdržely zhruba dva tisíce tři sta podnětů k úplnému odstranění dopravního značení.

„V následujícím období tak ze silnic zmizí přes tisíc zákazových dopravních značek, přes čtyři sta upravujících nejvyšší dovolenou rychlost nebo pět set padesát značek příkazových a výstražných," vyjmenoval Hulan.