Zloději totiž často obcházejí koupaliště, chaty nebo zaparkovaná auta. Mnohdy jim to navíc okradení návštěvníci svým jednáním sami ulehčují.

Na lehkomyslnost tak o víkendu doplatili rekreanti v Horní a v Prostřední Bečvě. Z neuzamknutých chatek jim zmizely peněženky. „Okradené ženě vznikla škoda dosahující pětatřiceti tisíc korun,“ doplnil inspektor vsetínské policie Vladislav Malcharczik.

Krádež v otevřené chatě se stala také v úterý. V Horní Bečvě zloděj vzal muži batoh s mobilním telefonem a dalšími věcmi. „Škoda se odhaduje na pět a půl tisíce korun,“ upřesnila mluvčí vsetínské policie Ludmila Brousilová.

Na svou neopatrnost doplatil začátkem měsíce také muž v Novém Hrozenkově u „Balatonu“. Na tričku si nechal ležet peněženku a nový mobilní telefon. Koupání ho tak vyšlo téměř na sedm tisíc korun.

„Majitelé ponechají věci bez dozoru. Jdou se zchladit do vody a tašku nechají na dece nebo pod dekou. Když se pak vrátí, zjistí, že vše je pryč,“ komentovala situaci Brousilová.

Policisté proto lidem radí nenechávat věci bez dozoru ani v zaparkovaných autech. Návštěvníci koupališť by také měli omezit počet cenností, které si sebou berou.

Koupání se prodražilo i plavcům z meziříčského koupaliště. Před páru dny jim lupič ukradl kola v hodnotě patnáct a šest tisíc korun. Darebáka od lupu neodradil ani lanový zámek.

Na kolech si lidé často vyjedou i na koupaliště v Mikulůvce. „Cyklistů k nám jezdí hodně. S koly je dovnitř nepouštíme. Nechceme z toho mít cyklistickou dráhu,“ vysvětlil správce koupaliště Karel Mikuš, který cyklistům radí, aby si kola určitě zamykali.

Žádnou krádež na koupališti v Mikulůvce podle něj zatím nikdo z návštěvníků nenahlásil. „Spíše jsme řešili mobilní telefony, které lidé někde zapomněli,“ reagoval správce.

V koupacím areálu v Rožnově pod Radhoštěm také o ztrátě cenností nikdo neví. „Plavčík musel akorát vykázat mladé výrostky, kteří svým jednáním ohrožovali návštěvníky bazénu,“ upozornil jednatel rožnovské společnosti krytý bazén Stanislav Zlámal, který lidem radí, aby nenechávali volně cennosti na dece, ale uschovali je například do pokladny.