VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlínský kraj oslavuje 10 let

Zlínský kraj – Zlínský kraj v sobotu čeká velká sláva. Připomíná si 10 let své existence.Centrem programu Dne kraje bude 21. budova zlínského průmyslového areálu.

2.10.2010 17
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK / Pavel Trávníček

V čele hejtmanství se vystřídali tři muži: František Slavík, Libor Lukáš a Stanislav Mišák
ANKETA:Kterého z hejtmanů Zlínského kraje si nejvíce ceníte?
Hlasujte vpavo do neděle 4. října 18 hodin >>>

„Návštěvníci se ale stejně jako tam mohou od desáté hodiny dopolední podívat zdarma také do muzeí ve Zlíně, Uherském Hradišti, Kroměříži a Vsetíně. Všude je připraven program, který pobaví i poučí,“ uvedli organizátoři.

Zlínský kraj byl ustanoven k 1. lednu 2000 na základě platné legislativy o vytvoření vyšších územních samosprávných celků. Tvoří jej okresy Zlín, Kroměříž a Uherské Hradiště, které dříve spadaly pod Jihomoravský kraj a okres Vsetín. Ten předtím patřil do kraje Severomoravského. „Termín oslav byl zvolen tak, aby vyhovoval všem zúčastněným subjektům, které se na programu podílejí,“ sdělil mluvčí krajského úřadu Milan Plesar.

Například ve Zlíně se lidé mohou těšit kromě řady vystoupení hudebních a tanečních těles třeba na projížďku unikátní pojízdnou baťovskou pracovnou, nevšední pohledy na obuvnickou historii města anebo besedy s osobnostmi kraje. Otázky mohou sami klást třeba hejtmanovi kraje Stanislavu Mišákovi, zpěvačce Jarmile Šulákové či jezdci rallye Pavlu Valouškovi.

Také v muzeích ve Zlíně, Kroměříži, Uherském Hradišti a Vsetíně připravili organizátoři kromě prohlídek nejzajímavějších expozic i bohatý kulturní program. „Vystoupí historičtí šermíři, lidé se mohou přiučit tvorbě modrotisku, lákat je bude cimbálovka i jazz,“ doplnili pořadatelé.

Nedílnou součástí Dne kraje bude na všech zmiňovaných místech i soutěž s názvem Jak znáš svůj kraj, kterou připravila Centrála cestovního ruchu Východní Moravy. Na návštěvníky čeká dvanáct zajímavých otázek a ti nejlepší se mohou těšit na velmi hodnotné ceny.

V čele Zlínského kraje se vystřídali již tři hejtmani. V prosinci roku 2000 byl na ustavujícím zasedání Zastupitelstva Zlínského kraje zvolen hejtmanem křesťanský demokrat František Slavík. Další krajské volby se konaly na podzim roku 2004. Druhým hejtmanem se stal Libor Lukáš z ODS. Současným prvním mužem kraje je od roku 2008 sociální demokrat Stanislav Mišák.

Hejtmani hodnotí sebe i svoje kolegy

Když se ohlédnete za svou prací, jak hodnotíte své působení ve funkci hejtmana?Jaká pozitiva a zároveň negativa spatřujete v činnosti dalších dvou hejtmanů na této pozici?To jsou dva dotazy, které Zlínský deník položil současnému hejtmanovi i jeho dvěma předchůdcům.

František Slavík
Byla to velká výzva a zkušenost, kterou po šesti letech není možné hodnotit detailně. Velmi si vážím možnosti poznat volené zástupce obecních samospráv na území kraje a velké množství představitelů hospodářského, kulturního a veřejného života. Chci jim dnes poděkovat za zájem a společné úsilí o rozvoj a lepší podmínky ve Zlínském kraji, protože většina z nich tomu obětovala svůj volný čas. Hodnocení svého působení přenechám jiným. Oba odvedli mnoho práce pro občany kraje a přeji jim hodně úspěchů.

Libor Lukáš
Myslím, že to období lze charakterizovat jako dobu kontinuálního, dynamického a úspěšného prosazování priorit Zlínského kraje. Tedy budování dopravní infrastruktury od dálnic přes rychlostní komunikace a rekonstrukce krajských silnic. Další oživení Baťova areálu, které navazovalo na rekonstrukci Baťova mrakodrapu, odblokování majetkových vztahů v této lokalitě a rekonstrukce dalších budov. A podíleli jsme se na budování institucí, které přispívaly k vytváření plnohodnotnosti Zlínského kraje, např. krajského policejního ředitelství. To jsou věci, které prosazuji po celou dobu mého působení v krajské samosprávě, ať v jakékoliv funkci. Pokud se týká prvního hejtmana, měli jsme společně tu čest zakládat kraj a jeho instituce. Z tohoto pohledu to byla doba zajímavá a hektická. Pozitivní bylo, že jsme v této oblasti šli společným směrem. Negativní naopak to, že jsme se neshodli na dynamice a rychlosti některých procesů. Každý jsme měli v některých případech „zařazenu jinou rychlost“. U současného hejtmana vidím pozitiva a negativa v tom, že se při některých rozhodováních ocitá pod vlivem stranického vedení, kterému se velmi těžce odolává, což mu situaci ztěžuje. Pokud dokáže tomuto tlaku odolat, je to pozitivní, v opačném případě negativní. Jako pozitivní vidím také to, že jsme i přes řadu odlišností schopni dlouhodobě spolupracovat, bez nesmyslných a lidi otravujících půtek, a realizovat tak projekty, které pomáhají rozvoji regionu.

Stanislav Mišák
Bilancování teď neřeším, jsme v polovině volebního období. Jsem člověk, který se dívá spíše dopředu. Postupně se nám daří, i když jsme v období složité hospodářské situace, naplňovat náš volební program, který je obsažen i v programovém prohlášení Rady Zlínského kraje. Každý z mých předchůdců vykonával funkci v jiném období. František Slavík, když se kraje rozbíhaly, což s sebou neslo určité problémy, Libor Lukáš v době určité hospodářské konjunktury, což s sebou neslo určité výhody. Myslím, že oba svou roli zvládli a s oběma jsem osobně dobře vycházel.

2.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 17
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Informační technologie - Informační technologie Technici počítačových sítí 25 000 Kč

Mechanici a opraváři informačních a komunikačních technologií Technici bezdrátových rozhlasů. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: vyučení v oboru elektro-i absolvent, vyhl. 50/78, minimálně § 5, ŘP sk. B, dobrý zdravotní stav-práce ve výškách, ochota cestovat (cca 4 dny mimo Rožnov), Náplň práce: montáž a servisy rozhlasů po ČR a SR, komunikace se zákazníky, řízení auta., Nabízíme: příspěvek na penzijní připojištění., ov.16.3.18. Pracoviště: Jd rozhlasy s.r.o., 756 61 Rožnov pod Radhoštěm 1. Informace: Jana Drápalová, +420 777 112 933.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 14 900 Kč

Řidiči nákladních automobilů (kromě tahačů) Řidiči. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14900 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ŘIDIČI, Náplň práce: řidič pro vozy skupiny C pro stavební výrobu, strojnický průkaz výhodou - případné zájemce zaškolíme, První kontakt: e-mailem na: info@el-toro.cz, telefonicky 734853296, ov. tel. 16.3.2018. Pracoviště: El toro, s.r.o., 756 31 Liptál. Informace: Petr Vaculík, +420 734 853 296.

Informační technologie - Informační technologie Programátor 21 000 Kč

Vývojáři softwaru Vývojáři softwaru. Požadované vzdělání: úsv. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: VÝVOJÁŘI SOFTWARU, Nástup možný ihned nebo dohodou., POŽADUJEME: VŠ/ SŠ vzdělání s maturitou, kultivované vystupování, prezentační dovednosti a komunikativnost, zkušenosti s návrhem SW architektury, předchozí programátorské zkušenosti výhodou, zájem o programování, učení se novým věcem, zkušenost práce s hardwarem výhodou, znalost anglického jazyka (min. úroveň B1 - středně pokročilý), řidičský průkaz sk. B, NÁPLŇ PRÁCE: vývoj softwaru pro bezdrátovou signalizaci, analýza uživatelských požadavků, návrh řešení a jeho implementace, programování zejména v technologiích C, C++, Java, účast na testování, zajišťování podpory a rozvoje, podpora obchodních aktivit společnosti formou konzultací a návrhů řešení včetně jejich prezentace zákazníkovi, NABÍZÍME: práce pro stabilní a perspektivní společnost, která je již 25 roků na českém trhu, provizní systém a odpovídající platové ohodnocení, osobní rozvoj a vzdělávání, příjemné pracovní prostředí, přátelský kolektiv spolupracovníků, služební mobilní telefon, služební PC, stravenky, trvalý HPP. , PRVNÍ KONTAKT: životopis zašlete na e-mail: jiri.mikus@promos-vm.cz, ov. 16.3.. Pracoviště: Promos spol. s r.o. projekce, montáže, servis, Nová, č.p. 176, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Jiří Mikůš, .

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 1 Kč

Řídící pracovníci v oblasti vzdělávání Ředitel/ředitelka mateřské školy. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 1 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Rada města Valašské Meziříčí vyhlašuje KONKURSY NA PRACOVNÍ MÍSTA ŘEDITELE/ŘEDITELKY TĚCHTO PŘÍSPĚVKOVÝCH ORGANIZACÍ:, , 1. Mateřská škola Valašské Meziříčí, Kraiczova 362, okres Vsetín, příspěvková organizace, IČO: 47863757, 2. Mateřská škola Valašské Meziříčí, Podlesí 234, okres Vsetín, příspěvková organizace, IČO: 70920711, , POŽADAVKY: splněny předpoklady pro výkon funkce ředitele/ředitelky a odborná kvalifikace pro daný druh/typ školy/školského zařízení v souladu se zákonem č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, znalost problematiky organizace, řízení a financování ve školství a příslušných předpisů., Platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě , , NÁLEŽITOSTI PŘIHLÁŠKY: přihláška ke konkursnímu řízení (uveďte kontaktní adresu, telefon, e-mail), úředně ověřené kopie dokladů o požadované odborné kvalifikaci (vysvědčení o maturitní zkoušce nebo diplom včetně vysvědčení o státní závěrečné zkoušce), doklad o celém průběhu zaměstnání a délce praxe potvrzený posledním zaměstnavatelem, podrobný životopis, koncepci dalšího rozvoje organizace (max. rozsah 5 stran formátu A4), originál nebo úředně ověřenou kopii výpisu z Rejstříku trestů (ne starší 3 měsíců), popř. doklad o jeho vyžádání, originál lékařského potvrzení o zdravotní způsobilosti k výkonu pracovního místa ředitele/ředitelky (ne starší 2 měsíců)., Předpokládaný nástup na pracovní místo ředitele/ředitelky: od 1. července 2019, , Písemnou přihlášku a výše uvedené dokumenty zašlete nejpozději do pátku 22. června 2018 do 12.00 hodin na adresu: , , Městský úřad Valašské Meziříčí, Odbor školství, kultury a sportu, Ing. Stanislava Šnajdrová, Zašovská 784, 757 01 Valašské Meziříčí , Obálku označte heslem KONKURS.. Pracoviště: Město valašské meziříčí 03, Zašovská, č.p. 784, 757 01 Valašské Meziříčí 1. Informace: Stanislava Šnajdrová, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Budoucí prvňáčky lze do škol registrovat přes internet, k zápisu ale musí

Videosouhrn 19. března 2018

Požár na dálnici, noc hrůzy v průsmyku a zmrzlí lyžníci: zhlédněte videa dne

Skončilo čtyřicáté Setkání divadel, nejoblíbenější byl soubor Tom a Jeff

Uplynulý víkend patřil v Kulturním zařízení ve Valašském Meziříčí jubilejnímu 40. ročníku divadelní přehlídky Setkání divadel – Malé jevištní formy. Cenu diváků – Cenu Josefa Fabiána obhájil havířovský soubor Tom a Jeff.

Příjezd Rudé svině, pálení Morany a otevírání Odry v psím počasí: videa víkendu

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku o víkendu 17. až 18. března 2018.

Mistrovství Valašska v kouření dýmky letos velel svatý Patrik

FOTOGALERIE / Úbor a doplňky v zelené barvě byly vítány. O úspěchu ale rozhodovaly taktika a výdrž.

Házenkáři Zubří zbořili komplex Karviná a potvrdili vedení v extralize

Důležitý krok k ovládnutí základní části extraligy udělali v neděli házenkáři Zubří. Lídr soutěže potvrdil svou roli i na půdě Karviné a ukončil její sérii sedmi zápasů bez porážky. Naopak výhrou 28:23 prodloužili svou šňůru úspěchů na šest v řadě.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT