V klidu jsou ti, kteří nenechali rezervaci na poslední chvíli. „Pobyt ve Velkých Karlovicích jsme objednali už na jaře. Před třemi lety jsme to neudělali a Vánoce i Silvestra jsme prožili ve městě," řekl Pavel Tománek z Brna.

Vánoční a silvestrovské pobyty jsou už obsazeny

Takových jako on je po zkušenosti z minulých let většina. Ale najdou se i výjimky. „Zazdil jsem to. Ale naštěstí se mi podařilo na poslední chvíli čtyři místa pro rodinu zajistit. Na svátky pojedeme na Horní Bečvu," prozradil Oldřich Slavík ze Vsetína.

Hůř je na tom Alena Pavelková z Valašského Meziříčí. „Dlouho jsme se rozmýšleli, jestli na zimní dovolenou pojedeme. Sehnat nyní rekreaci podle našich představ se nám už nedaří," posteskla si.

Potíže se zajištěním ubytování na vánoční a novoroční svátky hlásí i provozovatelé horských hotelů a chat. Je to i tím, že ne všichni prodávají plnou ubytovací kapacitu. „V zájmu pohody uvolňujeme do prodeje přibližně tři čtvrtiny pokojů. Ve Velkých Karlovicích v Horalu je tento počet skoro naplněný, v Lanterně ještě pár míst máme," vyjádřila se mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Pro zájemce nebude chybět zábava

Resort připraví i doprovodný program. „Chceme, aby se u nás lidé cítili příjemně," řekla mluvčí.

Například při vánočním pobytu mají hosté v ceně štědrovečerní večeři i relaxační masáž a lyžování ve Ski areálu Razula na Štědrý den zdarma. Na Silvestra nemůže chybět zábavný program, v každém hotelu v jiném duchu.

Obdobná je situace také na Kohútce nad Novým Hrozenkovem. Také tady jsou téměř plní. „Zbývá už jen pár volných míst," řekl spokojeně Josef Kocůrek z horské chaty Kohútka.

Podle něj tady pro vánoční a novoroční hosty nechystají nic nového či mimořádného. „Nabídka vychází z dlouhodobých poznatků od našich hostů. Naší snahou je, aby se u nás cítili spokojeně. Snad nám k tomu pomůže i bohatá nadílka sněhu. Bez lyžování to prostě na horách není ono. Kdybyste co dělali," vyjádřil se chatař.