„Do Valašského Meziříčí se tato největší výstava svého druhu ve Zlínském kraji vrátila po pěti letech,“ prozradil mluvčí meziříčské radnice Josef Beneš.

Velkým lákadlem pro návštěvníky byl zbrusu nový model Škody Superb, který zde měl svou regionální premiéru.

„Je to opravdu povedené auto,“ hodnotil vůz, který se ještě opět o něco více přiblížil představám o elegantní a komfortní limuzíně, jeden z návštěvníků, Tomáš Dohnal. „Bohužel musím přiznat, že je ale mimo mé současné finanční možnosti,“ poznamenal s úsměvem návštěvník.

Přehlídku vozidel doplňuje expozice s motoristickými doplňky. Chybět nebude ani pestrý doprovodný program včetně zajímavé atrakce v podobě simulátoru nárazu a následného převrácení vozidla přes střechu. Ten by měl lidi přesvědčit o účinnosti bezpečnostních pá­sů.

Bohužel o tuto atrakci přišli ti návštěvníci, kteří na autosalon dorazili až v neděli. Kvůli technické závadě byl totiž simulátor v tento den mimo provoz. „Obsluha se pokusila závadu odstranit, ale marně,“ sdělila Petra Hříbková z pořádající agentury Sirius. „Simulátor, který je v naší zemi raritou, odvezla k výrobci na opravu,“ dodala pořadatelka.

Kromě automobilů ocenili návštěvníci také vystoupení členů místní Akademie sportu, taneční skupiny MIMO a Tělocvičné jednoty Sokol či autogramiády soutěžních jezdců.

V sobotu nechyběla ani módní přehlídka. V neděli odpoledne se pak vyhlašovaly výsledky dětské výtvarné a reklamní soutěže a takzvaná Velká hra – slosovací soutěž, jejíž finalisté se utkali ve skládání puzzle. Vítěz si poté odvezl zbrusu nový skútr.