„Kvůli počasí doporučujeme také přizpůsobit rychlost i styl jízdy daným podmínkám. Všechno je na silnici jinak než v létě," upozornil Malcharczik.

Kvůli zhoršeným světelným podmínkám musí být na pozoru také chodci. „Pro ně je důležité maximálně využívat reflexní prvky," doplnil mluvčí.

Řidiči z podhorských částí kraje už mají jasno. „Koncem týdne už jdu přezouvat. Chci mít při jízdě jistotu," svěřil se řidič Martin Veselý ze Vsetína.

Na pochybách jej nenechávají ani meteorologové. Zima na sebe upozorní už nyní, a to minimálně na dva týdny. „Mráz zatím neočekáváme. Pondělí bylo nejchladnějším dnem v tomto týdnu. Alespoň v porovnání s prognózami na další dny. Ve vyšších polohách se ve vzduchu objevily i první sněhové vločky," řekl Valašskému deníku dispečer regionálního předpovědního pracoviště Českého hydrometeorolo­gického ústavu v Ostravě Roman Volný.

Podle něj se denní teploty v tomto týdnu vyšplhají maximálně na 10 až 11 stupňů Celsia. „Od středy očekáváme déšť. Ten s přestávkami potrvá až do soboty. Obdobné to bude i v dalším týdnu," dodal meteorolog Roman Volný.