Kdysi spojovací krček mezi školkovými pavilony měl původně po regeneraci sloužit jako venkovní galerie při muzeu sklářství. Tento záměr se však naplnit nepodařilo a nynější vedení radnice rozhodlo o odstranění stavby.

„Museli jsme zvolit technicky složitější postup. Stísněnost prostoru a možnost poškození okolních budov byly v tomto ohledu problematickým faktorem,“ přiblížil starosta města Libor Ptáček. Odstranění torza konstrukce proto vyšlo městskou kasu na téměř půl milionu korun.

Tradiční valašský frgál zabodoval na mezinárodní scéně. Podle hodnocení uznávaného gastro průvodce TasteAtlas je čtvrtým nejlepším koláčem světa.
Valašský frgál pronikl do online bible gurmánů, je 4. nejlepším koláčem světa

Podle radního Vlastimila Rapanta pověřeného investicemi a rozvojem města bylo demolici torza nutné provést co nejrychleji.

Kromě narůstajícího bezpečnostního rizika zde byl totiž také tlak od vlastníků pozemků v bezprostředním okolí, kteří zde plánují bytovou výstavbu.

Restaurovaná socha Matka s dítětem opět zdobí park v Karolince; květen 2024
Park v Karolince zdobí opravená socha matky s dítětem. Střeží časovou kapsli

V jednom případě se jedná o výstavbu třinácti bytových jednotek. Ve druhém se pak bytová kapacita v Karolince rozroste o dalších třicet dva bytových jednotek.

„Po provedení těchto investic by se přístup k chátrajícímu skeletu uzavřel a byl by pro nás do budoucna problematický,“ vysvětlil radní Rapant.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Podívejte se, jak vypadá nové nádraží ve Vsetíně

Zdroj: Iva Nedavašková