"Cítíme se silní. Myslím, že dokážeme oslovit občany kraje programem i zajímavými lidmi na kandidátce," podotkl Nováček. O tom, kdo kandidátku povede či jaká jména se na ní objeví, zatím mluvit nechtěl. "Krajská rada dostala za úkol připravit program i navrhnout kandidáty. Vše se bude schvalovat na začátku příštího roku na krajské konferenci," uvedl.

Jasno o lídrech v krajských a senátních volbách ve Zlínském kraji v současné době mají pouze lidovci. O křeslo hejtmana bude usilovat nynější krajský radní pro kulturu Jindřich Ondruš. Do Senátu pak bude ve volebním obvodu Uherské Hradiště kandidovat senátor Josef Vaculík a ve Zlíně neuvolněný člen rady města Josef Devát.

Ostatní politická uskupení v regionu zatím svého kandidáta oficiálně nezvolila. Na prvním místě kandidátky do krajského zastupitelstva ODS se zřejmě nic nezmění, mužem číslo jedna se pravděpodobně stane hejtman Libor Lukáš. "Krajská konference se ale koná až v polovině ledna příštího roku," upozornil předseda krajské ODS Libor Karásek.

Představitelé ČSSD ve Zlínském kraji se kvůli volbám sejdou na začátku prosince. Místopředseda krajské organizace Jaroslav Drozd již dříve ČTK řekl, že mužem číslo jedna v krajských volbách se zřejmě stane nynější náměstek hejtmana Stanislav Mišák, který o to projevil zájem. V senátních volbách pak bude svůj post s největší pravděpodobností obhajovat senátorka zvolená za zlínský volební obvod Alena Gajdůšková. Kdo povede ČSSD do senátních voleb na Uherskohradišťsku, zatím není jasné.

Ve Zlínském kraji v roce 2004 zvítězila ODS, v krajském zastupitelstvu obsadila 16 křesel ze 45. Lidovci získali 11 mandátů, komunisté osm, ČSSD sedm a koalice ED s NSK tři mandáty.