„Lidí bez práce je u nás sice dost, ale většina jich není schopná pracovat samostatně. My do party potřebujeme zkušené zedníky, kteří nemusí být pod stálým dohledem a těch je nedostatek,“ říká řemeslník.

Práce je dnes, podle jeho zkušeností, sice hodně ale na trhu se uplatní jen ti nejsolidnější. „Pracoval jsem také tři roky v zahraničí. Tenkrát to přinášelo velké peníze, ale dnes bych už ven nejel. Když je člověk šikovný, stejně si dokáže vydělat i doma,“ zamýšlí se Polášek. Hned ale dodává, že samozřejmostí je, že parta musí pracovat od rána do večera.

„Přes sezonu se opravdu nezastavíme. Ale příliš klidu často nemáme ani v zimě. To děláme spíše interiéry, například koupelny nebo bytová jádra,“ popisuje všestranný řemeslník. Právě kvůli velkým nárokům na čas i kvalitu, vyhledává jeho skupina za kolegy pouze zkušené pracanty. „Mladí to jednoduché určitě nemají. Vyjdou z učilišť, praxe žádná. Firmy nebo party, které jsou v neustálém zátahu, o ně pak logicky zájem nemají, protože potřebují vyzrálé odborníky,“ říká na rovinu a dodává: „Aby učeň byl konkurence schopný, měl by mít za sebou alespoň tři roky praxe pod vedením zkušených chlapů,“ zamýšlí se Miroslav Polášek s tím, že samozřejmě existují i výjimky, ale opravdových talentů mezi mladými prý moc není.