„Rozhodli jsme se, že v tuto chvíli jízdné zdražovat nebudeme. V dnešní nelehké době se lidé musejí potýkat s velkým růstem cen prakticky u všeho a nechceme proto ještě více zatěžovat jejich rozpočty. Navíc jsme rádi, že se nám cestující po koronavirové pandemii začali do veřejné dopravy opět vracet a byli bychom rádi, kdyby tento pozitivní trend i nadále pokračoval,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel.

Ranní kluzké silnice potrápily v úterý 22. listopadu řidiče ve Zlínském kraji. Hasiči vyjížděli k několika nehodám, napříč celým krajem.
Ranní namrzlé silnice potrápily řidiče v celém Zlínském kraji

Od 1. ledna 2023 tak zůstává v platnosti aktuální ceník jízdného Integrované dopravy Zlínského kraje, kdy jednotná nástupní sazba v autobusech i vlacích činí 11 korun a za každý ujetý kilometr cestující platí 1 koruna a 35 haléřů. Od 1. července letošního roku je možno pořídit si i předplatnou jízdenku, a to na 7 nebo 30 dní.

„O tyto časové jízdenky, díky kterým lze veřejnou dopravou cestovat levněji, je mezi lidmi velký zájem. V blízké době proto chystáme jejich rozšíření,“ informoval Doležel.