Příchozí si mohou nechat změřit glykémii na lačno, krevní tlak, množství tuku v těle, nebo si vyzkoušet na modelu první pomoc a bezplatně konzultovat své problémy s nutriční terapeutkou či fyzioterapeutem.

„K letošním novinkám preventivních vyšetření patří například měření nitroočního tlaku nebo orientační spirometrické vyšetření plic," informovala mluvčí nemocnice Lenka Plačková.

Na čtyři desítky lidí vstoupilo v neděli 11. června na hasičských závodech ve Valašské Polance do registru dárců kostní dřeně. Nemocnice si kroku všech potenciálních dárců cení.
Hasiči se zapsali do registru dárců kostní dřeně

Školáci si mohou na jednotlivých stanovištích vyzkoušet například obvazovou techniku, získají informace o dárcovství krve a plazmy, nahlédnou do převozové sanitky a dozvědí se důležité informace o správném používání reflexních prvků.

Po celou dobu trvání akce si návštěvníci prohlédnou obří nafukovací model srdce, kterým projdou a seznámí se s jeho funkcí. „Uprostřed areálu vyroste ve spolupráci s občanským sdružením Líska Férová kavárna, kde se dozvíte více o zásadách fair trade, a připravili jsme mnoho dalších zajímavostí," pozvala Lenka Plačková.

Nemocnice Valašské Meziříčí. Ilustrační foto
Parkoviště před nemocnicí se uzavře v sobotu