Oblečení i boty následně putují k lidem bez domova či v životní krizi. Letos do noclehárny, kterou provozuje Charita Valašské Meziříčí.

„Zájem z řad zaměstnanců byl tentokrát enormní, lidé od sanitářů po primáře každý den nosili do nemocnice pytle a krabice plné oblečení. Je úžasné sledovat, jak se lidé dovedou semknout a obětovat, když jde o pomoc druhým,“ cení si Michal Václav z Nemocnice Valašské Meziříčí.

Celkově letos zaměstnanci Nemocnice Valašské Meziříčí spolu s kolegy z Nového Jičína nashromáždili okolo 250 kilogramů oděvů a bot. Vše putovalo do valašskomeziříčské charitní noclehárny. Ta nabízí potřebným možnost přenocování i zázemí pro osobní hygienu.

Uživatelé si také mohou připravit vlastní jídlo v kuchyňském koutu, vyprat prádlo nebo využít základní sociální poradenství – pomoc s vyřizováním dokladů, osobních záležitostí, dávek, zprostředkování kontaktů a podobně.

Noclehárna má kapacitu dvacet lůžek a je využívaná. S počátkem prosince meziříčská Charita rozšířila také službu denního centra.

„Otevíráme ještě v sobotu a neděli dopoledne. Přes zimní období se tu mohou lidé ohřát, uvařit si čaj nebo polévku a být v teple,“ vysvětlil nedávno ředitel Charity Jiří Gavenda. Na krizové situace při velkých mrazech jsou připravení.

„Operativně můžeme řešit vyšší požadavky na lůžka a poskytneme skládací postele. Vloni toho ale nebylo zapotřebí,“ sdělil Gavenda.

Osmatřicet studentů Střední průmyslové školy strojnické ze Vsetína přišlo hromadně darovat krev na hematologicko-transfuzní oddělení Vsetínské nemocnice.
Hromadný dobrý skutek. Krev naráz darovalo čtyřicet studentů i s učiteli