Proti spojení škol přijely do Zlína protestovat desítky studentů gymnázia. Požadovali stažení bodu z programu, což podpořilo i několik opozičních zastupitelů. Pro sloučení ale nakonec zvedlo ruku 27 ze 43 přítomných politiků.

Zástupci studentů vystoupili na jednání zastupitelstva. Odsoudili neprůhlednost celého procesu slučování, možné snížení kvality výuky a nedostatek informací. „Iniciátoři sloučení nepovažovali za nutné informovat rodiče ani veřejnost. Také názor studentů je zřejmě jen překážkou," řekl jeden z protestujících Michal Najman.

Další ze studentů Ondřej Truksa vystoupil jako zástupce petičního výboru studentů. „Pod petici proti sloučení se podepsalo 355 studentů starších patnácti let. On-line petici pak podpořilo více než devět set studentů a obyvatel Vsetína," oznámil Truksa.

Student Dominik Kupčík připomněl, že nejčastějším argumentem pro sloučení je ekonomické hledisko a nutnost úspor. „Nikdo ale není schopen předložit analýzu, jaké vlastně úspory budou. Žádná čísla nejsou," zdůraznil Kupčík.

Zaznělo také nařčení, že ředitel školy Dalibor Sedláček nařídil pedagogům informační embargo. Ten to však popřel.

Krajský radní pro školství Petr Navrátil (ČSSD) označil sloučení za nejlepší cestu. Kvůli pokračujícímu úbytku studentů. „Tento demografický proces musíme řešit tak, aby byla zajištěna kvalita výuky a oborová nabídka," uvedl Navrátil. Studenti by podle něj do procesu rozhodování o sloučení neměli vůbec vstupovat. „Byť respektuji jejich právo na vyjádření názoru," řekl Navrátil. Studenti získali na svou stranu hned několik zastupitelů, kteří volali po další diskusi o sloučení škol.

Zastupitel Libor Lukáš (ODS) dokonce navrhl vyhlášení výběrového řízení na nového ředitele školy, dojde-li ke sloučení. Dalibor Sedláček podle něj management školy a komunikaci nezvládl. Sloučení škol prošlo, jeho návrh už ale zastupitelé nepodpořili.

Ředitelé vsetínských škol sloučení přivítali. „Pro obě školy to bude přínosné. A dříve či později vznikne kolegialita. Jen je důležité, aby kraj nové instituci vytvořil patřičné podmínky," řekl ředitel zdravotnické školy Jan Vymětal.