Stěhování rožnovského střediska volnéhočasu se blíží, prostory využije Iskérka

Prostory dosavadního sídla střediska totiž získalo na patnáct let do podnájmu rožnovské občanské sdružení na podporu duševního zdraví Iskérka.

„Vidím to tak přibližně na konec září. Až se dokončí rekonstrukce základní školy,“ odhadla ředitelka střediska volného času Ludmila Linhartová.

Termín stěhování střediska se určí i podle toho, kdy skončí rozjeté aktivity. „Pořádáme rožnovskou olympiádu a tábory,“ naznačila své závazky Linhartová.

Prodej střediska provázely emoce

Prodej budovy poblíž autobusového nádraží provázely na červnovém zasedání zastupitelstva bouřlivé emoce. Opozici se nelíbilo, že vedení města prodalo sídlo za nejnižší možnou nabídku.

Vedení volnočasového střediska, Iskérky i základní školy Pod Skalkou se narozdíl od zastupitelů snaží situaci řešit s chladnou hlavou.

„Rozhodně nebudeme na stěhování střediska tlačit. Jsme si vědomi toho, že musí zvládnout zářijový provoz,“ komentovala stěhování koordinátorka Iskérky Blanka Mikolajková.

Nové prostory umožní centru pro duševně choré rozjet své aktivity naplno. Budovu plánují pracovníci centra zrekonstruovat.Podle ředitelky by si rozšíření služeb bez nově nabytých prostor dovolit nemohli.„Podkroví nám například umožní zavést pro klienty tréninkové bydlení,“ upřesnila ředitelka Iskérky.

Tréninkové bydlení je určené mladým lidem, kteří se chtějí naučit žít sami, bez pomoci rodičů. „Další výhodou jsou prostory pro dílny a zahrada, na které budou moci klienti pracovat,“ doplnila Mikolajková.

Klady i zápory vidí ve stěhování střediska také ředitelka školy Pod Skalkou Zuzana Absolonová. „Museli jsme se trošičku uskromnit. Výhodou je, že děti od nás budou mít do centra blízko. Myslím, že to bude klapat,“ prozradila.