Tento týden se totiž obci podařilo získat dotaci šestnáct a půl milionu korun z Regionálního operačního programu, který financuje Evropská unie.

Obyvatele Zděchova novinka potěšila: stávající koupaliště totiž kvůli špatnému technickému stavu hygiena letos uzavřela. „Je to vynikající zpráva, byla by škoda, kdyby to mělo jen tak zchátrat,“ reagovala například Ludmila Vráželová.

Areál přitom v létě využívali nejen domácí, ale také početná komunita chatařů a turisté, kteří míří na pulčínské skály.

Radostí z úspěšného vyřízení žádosti se netajil ani starosta Zděchova Tomáš Kocourek. „Přiznám se, že schválení dotace v této výši pro mě bylo velmi příjemným překvapením. O peníze na podobné účely žádaly totiž i další obce,“ komentoval.

Stavební práce však obec plánuje zahájit až nejdříve začátkem podzimu příštího roku. První na řadě totiž bude modernizace středu obce, na nějž Zděchov rovněž získal peníze.

„I když obě stavby máme finančně pokryté, bez překlenovacího úvěru se nyní neobejdeme. Oba projekty budeme řešit postupně,“ vysvětlil Kocourek. Na modernizaci areálu koupaliště obec plánuje doložit další tři miliony ze svého rozpočtu.

Rekonstrukce se podle projektu bude týkat velkého i dětského bazénu, úpravny vody a veškerých rozvodů.

Nově přibude objekt sociálního zařízení, vybavený kioskem a převlékacími kabinami. Stávající provozní budova bude rozšířena o místo pro plavčíka, sprchy a WC pro imobilní návštěvníky. „Poblíž bazénu navíc vyroste nové víceúčelové hřiště,“ doplnil Tomáš Kocourek.