Zbylé potraviny našly užitek asi u sto dvaceti lidí.

Mezi nimi byli i klienti Denního centra a noclehárny v Rožnově pod Radhoštěm.

„Za jakoukoliv pomoc jsme samozřejmě rádi. Na jídlo, které nám bylo přivezeno, jsme od klientů slyšeli pouze pozitivní reakce,“ uvedla vedoucí rožnovského denního centra a noclehárny Daniela Uhříková.

Podle ní bylo nadšení z potravinového daru o to větší, že se někteří chtěli festivalu sami zúčastnit. Koupit si vstupenku bylo ale nad jejich finanční možnosti.

„Proto byli rádi, že mohli z nabídky alespoň dodatečně něco ochutnat. Vlastně si potom připadali, jako by tam byli,“ podotkla Uhříková.
Část z přebytku festivalového jídla převzali také pracovníci valašskomeziříčské Charity.

„Potraviny se u klientů setkaly s velkým úspěchem. Oživily jim každodenní běžný jídelníček,“ vyjádřila se za Charitu Valašské Meziříčí Martina Došková.

Jídlo, které se během dvoudenní akce neprodalo, věnovali organizátoři festivalu Potravinové bance letos poprvé. Nápad na spolupráci se zrodil v hlavě místopředsedkyně Potravinové banky Zlínského kraje Kateřiny Pivoňkové na loňském Garden Food Festivalu ve Zlíně.

„Byla přítomná toho, že kvůli špatnému počasí přišlo málo účastníků. Viděla, že jídlo zbývá, a tak ji napadlo navrhnout spolupráci. Následně jsme se obrátili na organizátory festivalu, jestli by byla možnost jídlo místo likvidace svézt a darovat potřebným,“ přiblížila Marcela Grygarová z Potravinové banky ve Zlínském kraji.

Podotkla, že k lidem v nouzi už prostřednictvím Potravinových bank daného regionu doputovalo zbylé jídlo také z olomouckého a ostravského festivalu. Stejně tak se naloží se zbytky z posledního Garden Food Festivalu ve Zlíně, který se uskuteční na začátku září.

Premiérový Garden Food Festival ovládl Rožnov o víkendu 30. června až 1. července. Zúčastnilo se jej na deset tisíc lidí. Velká návštěvnost se očekávala, proto se město na akci dlouho dopředu připravovalo. Oba dny se obešly bez jakýchkoliv komplikací.