Zimní lyžařský a v létě cyklistický rodinný areál Ski Bílá se nachází jen 25 kilometrů od Velkých Karlovic. Podle sdělení Resortu Valachy, který je organizátorem Valachy tour, nabízí okolí Bílé velmi podobné terény jako dosavadní dějiště závodů ve Velkých Karlovicích.

„Cílem změny je představit účastníkům Valachy tour další výjezdy a sjezdy v Beskydech a nabídnout i lepší zázemí. Součástí trasy Bike Valachy Bílá jsou nejen místní bike traily, ale po dohodě s ochránci přírody bikeři zavítají na dlouhé trase i na slovenskou část CHKO Beskydy,“ vysvětlil hlavní organizátor z Resortu Valachy Bohuslav Komín.

Registrace dospělých i dětí je možná na www.valachytour.cz. Při přihlášení do 13. května platí nejvýhodnější ceny startovného.

Start i cíl závodu bude u hlavní sjezdovky Ski areálu Bílá. Trasa povede okolními členitými terény směrem na česko-slovenskou hranici. Bikeři budou kopírovat Stezku Českem, která vede po hranici celé republiky, a několik kilometrů pojedou i po Kysucké cyklomagistrále. Závěrečná pasáž je zavede i na zdejší vyhlášené bike traily Bílá.

Kratší fitness trasa měří 21 kilometrů, hlavní závod obnáší celkem 48 kilometrů s převýšením 1 500 metrů. „Trasa je o něco méně náročná, než bývala ve Velkých Karlovicích. Přinese sportovcům zpestření v podobě nového prostředí a nových výzev,“ doplnil Bohuslav Komín.

V neděli 12. června se pak uskuteční Bike festival Bílá pro rodiny s dětmi. Pořadatelé připravují testování kol, měřené jízdy na single trailech a doprovodný program pro děti. Ty se navíc mohou vyřádit v dětském parku na Bílé s lanovým centrem, vodním světem, trampolínami a dalšími atrakcemi.

Seriál DATART Valachy tour, pořádaný Resortem Valachy Velké Karlovice, zahrnuje celkem čtyři závody během roku, které jsou bodově propojené. Po únorové Noční stopě Valachy a červnovém Bike Valachy Bílá bude následovat nejnavštěvovanější akce – triatlon Valachy man 5. a 6. srpna v Novém Hrozenkově, seriál zakončí 22. října závod Běhej Valachy ve Velkých Karlovicích.

Více informací: www.valachytour.cz