Ve sportovní a volnočasové oblasti schválili místní politici devatenáct žádostí o dotace.

„V rámci rady a zastupitelstva jsme v těchto oblastech letos rozdělili částku bezmála sedm milionů korun,“ upřesnil místostarosta Valašského Meziříčí Petr Nachtmann.

Novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí získalo od Nadace Křižovatka osm monitorů dechu pro své novorozenecké oddělení.
Spánek novorozenců v meziříčské nemocnici střeží osm nových monitorů dechu

Jednalo se například o dotace na správu a údržbu loděnice, tenisového areálu či fotbalových hřišť v místních částech. Také o dotace na činnost HC Bobři Valašské Meziříčí a TJ Valašské Meziříčí oddíl fotbalu.

„Podporujeme ale také provoz Vrtule – světa her a poznání či krajského centra talentované tenisové mládeže,“ doplnil Nachtmann.

Nedílnou součástí jsou podle něj také přímé dotace pro pořadatele významných sportovních akcí ve městě, jakými jsou Valašská rally Valmez, mládežnický fotbalový turnaj Valmez Cup nebo tradiční Valašská laťka. Kromě toho podpořili volení zástupci města také provoz Valašského ekocentra.

Přes osm a půl milionu na sociální a zdravotní služby

V druhé polovině ledna schvalovali meziříčští zastupitelé také přímé dotace v oblasti sociálních a zdravotních služeb a podpory zdraví. Podpořili 29 služeb pěti významných poskytovatelů.

Všechny doručené žádosti posuzovala Sociálně zdravotní komise a Manažerský tým komunitního plánování sociálních a souvisejících služeb města Valašské Meziříčí.

Časopisy Acta Carpathica Occidentalis a Acta Musealia z vydavatelské dílny Muzea regionu Valašsko a Muzea jihovýchodní Moravy budu nově přístupné pouze on-line a zdarma na digitální platformě Actavia. Ilustrační foto.
Muzejní časopisy míří do 21. století, budou už jen on-line a zdarma

„Obdrželi jsme žádosti na podporu celkem 29 služeb od pěti významných poskytovatelů. V souhrnu pak mezi ně rozdělíme bezmála 8,6 milionu korun,“ vysvětlil místostarosta Petr Nachtmann.

Mezi nejvýznamnější žadatele tradičně patří Charita a Diakonie Valašské Meziříčí, které předložily dvanáct, respektive deset žádostí. Dalšími podpořenými poskytovateli jsou Agarta, Auxilium a meziříčská pobočka Společnosti pro podporu lidí s mentálním postižením ČR.

„V dalším kole dotací budeme schvalovat ještě žádosti do 250 tisíc korun,“ doplnil Petr Nachtmann.