„Žádnou informaci nám k tomuto kroku neuvedl. Na jeho místo nastoupí Vlastislav Antolák (KSČM), který v pondělí na zastupitelstvu města složil slib," sdělila mluvčí Vsetína Adéla Kousalová.

Josef Novosad měl podle svých slov důvodů pro odstoupení více. „Chtěl jsem dělat hlavně změny pro lidi. Ale působení v zastupitelstvu je jako boj s větrnými mlýny. Člověk se tam cítí jako komparz. Bylo to pro mě zbytečné plýtvání energií a časem," zdůvodnil Novosad. Domnívá se, že Vsetín má špatný systém sociálních služeb. Také se podle něj objevují předražené projekty.

Také mu vadí, že vedení města stanovilo podle něj vysokou daň z nemovitostí. „Za mé volební období jsem nepodpořil ani jeden rozpočet. Ale hlasovat stále proti nebo se zdržet hlasování mě nebaví. Bohužel v současné době se nedá s ničím pohnout," posteskl si Novosad.

Podle vlastních slov získal ale za dvouleté působení v zastupitelstvu obrovský přehled. „Moc si vážím voličů, ale nemohl bych se jim podívat do očí. Hodnocení by bylo mizerné. Bohužel je nás málo, abychom mohli něco změnit," uzavřel Novosad.