Zastávka vyroste u staré budovy Loany naproti soukromé Střední škole cestovního ruchu.

„Přínosem bude nejen pro žáky této školy, ale především pro obyvatele místní částí Horní Paseky,“ uvedl místostarosta města Rožnov pod Radhoštěm Alois Vychodil. Podle něj se díky zastávce zvýší bezpečnost cestujících v hromadných dopravních prostředcích.

Do výběrového řízení na stavbu zastávky se přihlásilo celkem osm firem. „Přímo jsme oslovili pět firem a výzvu zveřejnili na webových stránkách města a na úřední desce. Nakonec přišlo osm nabídek. Vítězného dodavatele vybrala sedmičlenná komise složená z pracovníků úřadu a koaličních i opozičních zastupitelů,“ popsala výběr starostka Rožnova Markéta Blinková.

Původně plánovaný rozpočet ve výši 2,67 milionu korun se díky soutěži podařilo snížit. Rožnov také získal dotaci pokrývající pětaosmdesát procent způsobilých výdajů. Aktuálně činí 1,3 milionu korun. Z městské pokladny půjde 350 tisíc korun, které představuje povinná spoluúčast a také neuznatelné náklady, tedy osvětlení a dešťová kanalizace.

Pracovníci vítězné firmy začnou s budováním zastávky ještě v červenci. Hotovo má být do října. „Jsem ráda, že se podařilo výrazně snížit výdaje investice. Ušetříme nejen evropské prostředky, ale díky povinné patnácti procentní spoluúčasti také finance z vlastního rozpočtu,“ uzavřela starostka Blinková.