Bohatý sobotní program odstartuje hodinu a půl po poledni Základní umělecká škola B-Art. Následovat bude slavnostní zahájení, otevření výstavy a předání Cen starosty. Hned poté už přijde na řadu hlavní koncert odpoledního programu.

„Bude patřit všem, kteří si rádi zabroukají Kolej Yesterday, Blues o spolykaných slovech či Bitvu o Karlův most s legendou české rockové a bluesové scény Michalem Prokopem a obnovenou skupinou Framus Five,“ říká Marcela Janišová, manažerka kultury, sportu a cestovního ruchu Obce Zašová.

V dalším hudebním programu se představí například uskupení JazzZUŠák ze Základní umělecké školy Alfréda Radoka, dále revivalová skupina hrající hity Elvise Presleyho či mladá pětičlenná ostravská kapela Tři Vykřičníky, která kombinuje zvuk akordeonu s akustickou kytarou a osobitým humorem. „Snaží se prosadit svou vlastní tvorbou, ale taky mají v repertoáru písně ostravského barda Jarka Nohavici,“ přibližuje Janišová.

Třešničkou na hudebním dortu letošních Zašovských slavností bude večerní koncert mladé umělkyně a držitelky Anděla v kategorii Objev roku 2021 Anny Žitníkové vystupující pod jménem Annabelle.

„Její písničky jsou směsí popu, R’n’B a hip hopu, některé jdou i do rocku. Populární zpěv studovala v Londýně. Písničky, které si sama skládá či produkuje, jsou v angličtině. Ne náhodou se tak stala jednou z tváří loňské kampaně EQUAL a Spotify na slavném billboardu na Times Square v New Yorku,“ připomíná Janišová.

Je libo něco dobrého?

Součástí sobotních Zašovských slavností bude také oblíbený gastrofestival LoveFOOD.

„O spokojené chuťové pohárky hostů se postarají například Rožnovské pivní lázně, Fresca restaurant, Grillfood, Jannie’s coffee house, Lujza coffee & wine či místní iCafé. Čepovat se bude pivo Portáš ze Zašovského pivovaru, připraveno je posezení s občerstvením na výletišti u hasičů,“ zve k návštěvě Marcela Janišová. A dodává, že kromě hudby, jídla a pití budou připravené také tvořivé dílničky pro děti, čeká na ně také balonkový klaun.