Předvánoční kouzlo si ale mnozí užívají i jinak. V pohodlí domova, na tropickém ostrově nebo zasněženém svahu.

Právě sněhové duny o víkendu brázdily desítky lyžařů i snowboardistů. Vzduchem zaznívaly nadšené výkřiky i smích. O tolik jiné než ve frontách přelidněných supermarketů.

Dobrého a přejícího počasí využili sportovní nadšenci například na vleku v Karolince.

Mezi nejčastější důvody proč dát přednost sněhu před břečkou ve městě patřilo odreagování. V předvánoční dobu není na sjezdovkách narváno, řady jsou kratší a i počasí se zdá být moudřejší.

Přednost sportovnímu vyžití před nákupní horečkou dala lyžařka Martina Lysáková. „Je to tu fajn. Dojeli jsme ze Zlína kvůli tomu, že je to blízko a málo lidí. Všichni jsou totiž spíš v nákupních centrech,“ vysvětlila Lysáková.

Kvůli pracovně tráveným Vánocům dorazila i Dagmar Malinová z Loučky.

„Pracuji v domově důchodců v Loučce a na celé svátky budu v práci. Kvůli tomu i příznivému počasí jsme sem proto vyrazili s celou rodinou,“ řekla.

Hezké počasí vytáhlo na svah i začínající lyžařku Marii Váňovou. „Je krásné počasí a dobrý sníh, takže to na hory vyloženě láká. Tady v Karolince jsem poprvé a líbí se mi tu,“ dodala.

K důvodům, kvůli kterým nad nedýchatelným vzduchem obchodů zvítězil čerstvý na horách, patřila v neposlední řadě i finanční stránka.

„Na nákupech bych utratil mnohem více než tady za celodenní jízdné. Ceny jsou navíc před Vánoci nižší. Do zahájení nové sezony ještě nějaký ten den chybí,“ usmál se Petr Malík z Rožnova pod Radhoštěm.