V minulých týdnech šlo například o lokality kolem autobusového nádraží, Ohrady, Luh, Trávníky. Nebo o polovinu svítících lamp v křižovatce u Růžičků. Ještě před pár dny se nesvítilo ani v Kolonce. Tma v Rokytnici, která je díky stavbě kruhového objezdu, jedno velké staveniště, zavání dokonce nebezpečím zranění.  

Deník zjišťoval u technických služeb i na městském úřadě, co problém s osvětlením způsobuje. Tady je odpověď tiskové mluvčí Jany Raszkové. 

Audit na Technických službách ve Vsetíně našel téměř 40 pochybení
Zástupce šéfa TS Vsetín dával zakázky, které vyhrávala jeho firma

„Základním problémem je a při všech rozsáhlých stavebních pracích ve městě se stává, že dojde k překopnutí propojení mezi jednotlivými větvemi, a dochází pak k poruchovosti na vedení. Město Vsetín veřejné osvětlení postupně obnovuje a modernizuje v závislosti na dotačních titulech. Po plánované obměně by měly tyto problémy zaniknout.“ 

Tak nezbývá, než vydržet a čekat. 

V srpnu se na osvětlení vyřádili slimáci 

Nefunkční veřejné osvětlení trápilo Vsetíňany už na začátku srpna.

„Šlo o tři různé závady v lokalitách Rybníky, Trávníky a Rokytnice,“ vysvětlil tehdy ředitel technických služeb Josef Stejskal. I když byla závada následující den opravená, následovala ji další. A tak byli obyvatelé dotčených lokalit tři dny potmě. Příčina? Stavební práce nebo slimáci.

„Vzhledem k velkému množství prací, které momentálně probíhají v centru města a jeho nejbližším okolí, je velmi obtížné najít poškozený signalizační nebo silový kabel,“ dodal Stejskal. Další možnou příčinou mohlo být deštivé počasí a s ním spojený zvýšený výskyt slimáků.

„Jejich pohyb v těsné blízkosti elektrického vedení dokáže udělat tmu na celém sídlišti během několika málo okamžiků,“ stojí na stránkách technických služeb města.