V adventním duchu se na zámku Lešná nese celý měsíc prosinec. Co víc, už týden před jeho začátkem zde začala výstava Vánoce na zámku, která potrvá do 22. prosince.

„Historické komnaty zámku se rozsvítily třpytem zhruba čtyř tisíc baněk ze vsetínské Irisy. K vidění jsou různé kolekce, plné rozličných tvarů a barev. Úžasný vizuální zážitek například nabízí instalace, v níž zhruba šest set ozdob visících ze stropu navozuje dojem vánoční oblohy se zářícími hvězdami,“ přiblížil Jiří Koňařík, mluvčí Muzea regionu Valašsko, které má lešenský zámek ve správě.

Součástí adventního programu v Lešné jsou i tématicky zaměřené tvořivé dílny. Poslední z nich se koná právě v neděli 15. prosince a začne tentokrát už v 10 hodin.

„Zájemci si budou moci až do šestnácti hodin přijít vyrobit vlastní betlém nebo navštívit výstavu v doprovodu průvodců, kteří jim povypráví zajímavosti o baňkách i dřívějších vánočních tradicích,“ pozval Koňařík.

Tečku za akcí udělá v 16 hodin vánoční příběh v podání žáků Základní školy Starý Jičín nazvaný Nad Betlémem svítí hvězda.