„Chtěli jsme prověřit některé projekty, ale mým návrhem se odmítli na zasedání zabývat,“ stěžovala si Rousová.

Podle ní je problém v tom, že mnohé zakázky stojí více peněz než bylo původně ujednáno. „Prodražily se obrovským způsobem. Město tak zbytečně přichází o peníze. Chtěli jsme zkontrolovat smlouvy, to jakým způsobem byly sepsány práce, a jak se investice kontrolovaly,“ uvedla dále Rousová.

Kvůli velmi napjaté atmosféře, která rožnovská zasedání poslední dobou provází je však zastupitelka skeptická. „Návrh znovu nepodám. Tady totiž neprojde nic,“ je přesvědčená.

Podle místostarosty Rožnova pod Radhoštěm Aloise Vychodila (ODS) je celá záležitost jenom nedorozumění. „Nemám vůbec žádný problém s tím, aby zakázky byly prověřeny. Návrh Libuše Rousové byl však příliš obecný. Nebyly tam konkrétní zakázky,“ zdůvodnil odmítnutí podnětu místostarosta Vychodil.

Opozice má však na tuto věc jiný názor. Podle zastupitele Ivo Jelínka (SNK ED) byla Rousová na jednání připravená dostatečně. „Je to neuvěřitelné, co se děje,“ kroutí hlavou Jelínek.

Opoziční zastupitel se domnívá, že podstata programu města týkající se boje proti korupci z roku 2007, který v té době zastupitelé schválili, zůstává nenaplněná. „Ustanovení v programu se vůbec nedodržují. Například není informovaná dostatečně veřejnost,“ sdělil Jelínek.

V programu boje proti korupci se totiž mimo jiné uvádí, že rožnovská veřejnost by měla být každoročně informovaná o plnění tohoto programu.

„S tímto programem přišla vláda. Od doby jeho schválení jsme zaznamenali jen jeden telefonát na protikorupční linku,“ upozornil starosta Rožnova pod Radhoštěm Jaroslav Kubín (SNK).

Právě o naplňování protikorupčního programu nedávno zastupitelé jednali. „V současné době se tím město zabývá,“ přiblížila místostarostka Markéta Blinková (ODS).

Střety mezi zastupiteli se poslední dobou ale stále vyostřují. Zastupitele znepokojují mafiánské praktiky, jako jsou zaražené krumpáče v autech a další útoky na jejich majetky. Nesváry vznikají i kvůli kauzám jako prodej golfového hřiště nebo soudní spor o vlastnictví rožnovských bytů se společností Immobilien Pirker Reality.