Tradičně velký zájem byl letos kupříkladu také o Střední průmyslovou školu stavební ve Valašském Meziříčí, kam se hlásilo sto šedesát čtyři zájemců. „Přijímali jsme do pěti studijních oborů celkem sto padesát žáků. Převis poptávky nad nabídkou zpředchozích let tak pokračuje,“ konstatoval učitel Jaroslav Gebauer.

 

Na meziříčské „stavebce“ přitom oproti minulým letům přibírají o třicet studentů více. „Otevřeli jsme pět studijních oborů, tím novým je obor dřevěné konstrukce,“ doplnil Gebauer stím, že zájemci o studium, kteří absolvovali přijímací zkoušky, se mohou vpřípadě neúspěchu proti rozhodnutí školy odvolat do čtrnácti dnů.

 

Tradičně velký zájem byl letos také o studium na Gymnáziu vRožnově pod Radhoštěm. Na čtyřleté studium se hlásilo jedenasedmdesát zájemců, škola však přijme pro příští rok pouze šedesát znich. „Na osmileté se hlásilo pětačtyřicet zájemců, brali jsme ale pouze třicet,“ konstatovala ředitelka Marie Hejtmánková.

 

Zájem o to dostat se na gymnázium je podle jejích slov přibližně stejný jako vpředchozích letech. „Na řadu ale přicházejí populačně slabší ročníky. Nejsou prostě děti a tento trend bude podle statistik pokračovat i vpříštích letech,“ podotkla ředitelka. Rodiče neúspěšných zájemců se podle jejích slov mohou odvolat v případě nepřijetí ke studiu do osmi dnů ode dne převzetí rozhodnutí. „Někteří tedy teoreticky až do devátého května,“ dodala Marie Hejtmánková.