A zájem o bydlení v Poličné se podle zdejšího starosty Vladimíra Místeckého nezmenšuje, spíše naopak. „Poptávka je obrovská. Lidé do Poličné chtějí.

Měnil a mění se kvůli tomu také územní plán, ale to je běh na dlouhou trať,“ říká Místecký.

Není divu, že podpora bydlení je také jednou z priorit obce.

„Na obecních pozemcích jsme vybudovali celkem šestnáct stavebních míst. Pouze dvě z nich ještě nejsou zastavěná,“ připomíná starosta.Zbudovaní dalších dvaadvaceti nových stavebních míst v současné době připravuje také soukromý investor. I tento záměr vedení vesnice podporuje.

„Zastupitelstvo se zavázalo, že po dokončení stavby uhradíme šedesát procent vysoutěžené ceny za inženýrské sítě. Doba splatnosti je stanovená na šest let,“ přidává detaily Místecký.

Obec pomůže i v krizových situacích

Staví se také obecní byty. Tři takové vznikly v domě s číslem popisným 157 v centru vesnice. Obec budovou před časem koupila a rekonstruovala ji za využití dotace o ministerstva financí.

„Koupili jsme také drážní domek od Českých drah, který jsme rekonstruovali na budovu pro krizové situace,“ připomíná starosta.

V budově nyní sídlí psychologická poradna, z části se využívá také jako spolková klubovna.V případě náhlé potřeby, například když lidé přijdou o střechu nad hlavou kvůli velké vodě či po požáru, je možné okamžitě nabídnout dvě místnosti s koupelnou a kuchyňkou pro přechodné ubytování.

„Naposledy jsme je využili vloni,“ říká Místecký.