Že se muž chystá skoncovat se životem, nahlásila strážcům zákona jeho dvaačtyřicetiletá přítelkyně po šestnácté hodině. „Napsal jí SMS zprávu, ve které jí sdělil, že se pokusil o sebevraždu a že se bojí následné smrti,“ prozradila vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová.

Policisté v doprovodu oznamovatelky ihned vyrazili k sebevrahovu bydlišti. Do bytu se však nemohli dostat, nikdo neotevíral ani nijak nereagoval. „Ženě se v té chvíli podařilo s přítelem spojit. Uvedl, že je v koupelně, ale nemůže otevřít dveře,“ líčila Brousilová.

Mezitím už na místo dorazili přivolaní hasiči a zdravotníci. „Událost nám nahlásili jako podezření na úmrtí s tím, že je třeba otevřít byt,“ přiblížil Vít Rušar z Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Hasiči se tedy do bytu, který je ve druhém patře, museli vyšplhat. „Dovnitř jsme se dostali otevřeným oknem,“ dodal Rušar.

Sebevrah byl v tu chvíli stále za zamčenými dveřmi koupelny. V jakém je stavu nikdo netušil. „Po čase se nám jej podařilo přesvědčit, aby dveře otevřel,“ poznamenal Rušar.

Muž měl pořezaná obě zápěstí a krvácel. Hasiči jej tedy ihned předali do péče zdravotníkům, kteří se postarali o jeho ošetření. „Sanitkou jsme jej poté převezli na interní oddělení nemocnice ve Vsetíně,“ doplnil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Podle odborníků se podobné případy mohou v aktuálním ročním období u lidí psychicky labilnějších objevovat častěji. „Letos jsme ještě naštěstí telefonát sebevraha nezaznamenali, ale obecně před Vánocemi vždy přijmeme větší počet hovorů než jindy,“ sdělila pracovnice vsetínské Linky důvěry, která si vzhledem k povaze svého zaměstnání přála zůstat v anonymitě.

Podle jejích slov počet volajících narůstá už od podzimu. „Jde většinou o lidi, kteří se nemají na koho obrátit a potřebují podpořit a popovídat si,“ doplnila telefonistka.