Zájmem veřejnosti byli mile překvapeni v areálu Soláň - Sedlo. Tam mohli lyžaři využít polovičních cen. Provoz na Soláni zahájila také půjčovna, lyžařská škola a restaurační zařízení.

Spuštěn byl také skiareál Karolinka, kde pro lyžaře uvolnili šest set padesát metrů sjezdovky.

„Od příštího pátku plánujeme otevřít zbytek,“ doplnil provozovatel lyžařského areálu Soláň – Sedlo Jan Dudek. Milovníci zimních sportů se mohou těšit také na tradiční skibus, který vyjíždí z Rožnova pod Radhoštěm a pokračuje směrem na Soláň. Ten začne jezdit příští týden 26. prosince.

Otevřít na Boží hod vánoční by se měl také lyžařský vlek Pod Soláněm, kde už probíhají intenzivní přípravy.

„Zasněžujeme na více místech. Máme dvě sněhová děla, která jedou nepřetržitě,“ potvrdil provozovatel lyžařského vleku Pod Soláněm Martin Trčka.

Lyžařský vlek dlouhý sto padesát metrů a také dětský provazový vlek spustili i na Pustevnách. Určitě by však uvítali více sněhu. Napadlo tam totiž jen dvacet centimetrů sněhu, což je přibližně o polovinu méně, než kolik bylo v uplynulém víkendu na Soláni.

„O vánočních svátcích počítáme s více vleky,“ potvrdil provozovatel Jan Mikeska. Minulý víkend se na horách naštěstí obešel bez vážnějších úrazů.

Pracovníci horské služby zaznamenali jen běžná drobnější zranění jako jsou například vyvrtnuté kotníky. „Nicméně návštěvníkům hor doporučujeme, aby se teple oblékli, neboť jim jinak hrozí, že prochladnou,“ upozornil dispečer Záchranné služby Beskydy Libor Kluz.

Na Lysé hoře bylo totiž v neděli ráno naměřeno minus sedmnáct až dvacet jedna a půl stupně Celsia.