Oba listy vznikly po posledním zasedání zastupitelstva, na kterém Jelínek vyčetl vedení města přijímání dárkových krabic při zvláštních příležitostech. Po vášnivé debatě pak Markéta Blinková označila zastupitele Jelínka za lháře.

Za starostku se nyní otevřeně postavil třeba místostarosta Václav Mikušek (KDU-ČSL). „Spor vnímám jednoznačně. Pan Ivo Jelínek se dopouští faulů vůči všem členům koalice a dělá to pravidelně," uvedl místostarosta Mikušek s tím, že starostku města podporuje. „Já souhlasím se vším, co ve svém otevřeném dopise napsala," doplnil Václav Mikušek, který se sám několikrát právě s Jelínkem dostal při jednáních rožnovského zastupitelstva do slovní rozepře.

Bez komentáře nechal aktuální svár uvnitř zastupitelstva druhý z místostarostů a stranický kolega Markéty Blinkové Alois Vychodil (ODS). „Nebudu to komentovat," uvedl pouze krátce Vychodil.

K celé kauze se příliš nechtěl vyjadřovat ani zastupitel Petr Jelínek (SZ). „Dělal bych to nerad s ohledem na to, že Ivo Jelínek je můj bratr," vysvětlil Petr Jelínek. Dodal, že záleží jen a jen na obou aktérech, jak spor a vyřeší a jaké k tomu zvolí prostředky.

Jeho kolega ze Strany zelených František Šulgan vidí chybu v unáhlené reakci na starostky města už na zasedání zastupitelstva. Nynější vývoj označil za zákon akce a reakce. „Když Ivo Jelínek oslovil na zastupitelstvu starostku města, ihned přešla do protiútoku. Udělala tím velikou chybu. Nevyužila možnosti vysvětlit všechno hned. To že Ivo Jelínek na určité věci upozorňuje, je v pořádku," mínil František Šulgan.

Pochopení ani pro jednu znesvářenou stranu neměl Tomáš Hradil, zastupitel za Věci veřejné, který bývá často kritikem kroků vedení města. „Za sebe mohu říci, že mi to přijde nehodné funkce zastupitele města," řekl na adresu obou aktérů dopisního sporu.

Podle jeho slov by obyvatelé města, a tedy zároveň voliči, jistě raději viděli své volené zástupce konat v jiných souvislostech. „Moje hodnocení je takové, že v tomto případě je chování obou dvou, jak paní starostky Blinkové, tak kolegy zastupitele Ivo Jelínka, trapné," shrnul Hradil s tím, že pro rozvoj města a jeho obyvatele nemá současný mediální spor žádný přínos. „Je to to nejhorší, co může být. Nejsem zastáncem podobných řešení," dodal Tomáš Hradil.

Současný spor první ženy rožnovské radnice a opozičního zastupitele Ivo Jelínka se naplno rozhořel na posledním zasedání městských politiků.

Jelínek obvinil starostku města Markétu Blinkovou a místostarostu Aloise Vychodila z příjímání úplatků a porušování etického kodexu, který před časem zastupitelé podepsali. Narážel na dárkové krabice, které mělo rožnovské vedení převzít při různých oficiálních příležitostech. „V etickém kodexu je uvedeno, že zastupitel nevyžaduje ani nepřijímá dary, úsluhy a laskavosti, případně jiná zvýhodnění. Co má tedy znamenat vaše činnost při stříhání pásek, jak v případě rozhledny, tak, vzpomínám si, i polikliniky, kde přebíráte krabice," ptal se na zastupitelstvu vedení města Ivo Jelínek.

Starostka Markéta Blinková se proti jeho nařčení ohradila s tím, že při otevírání rozhledny žádnou krabici nepřebírala. Ivo Jelínek později zaslal starostce a všem zastupitelům otevřený dopis, ve kterém po Markétě Blinkové požadoval veřejnou omluvu za to, že jej nazvala lhářem. Stejným způsobem nedlouho poté reagovala také rožnovská starostka a vlastním otevřeným dopisem vyzvala Jelínka k okamžité rezignaci na zastupitelský post.