Nesprávné parkování se týká zejména vsetínských sídlišť. Lidé uznávají, že parkování na trávě není zrovna nejlepším řešením. Přesto jim připadá rozhodnutí představitelů města nepřiměřené.

Poukazují zejména na nedostatek parkovišť. „Až bude v sídlištích dostatek parkovacích míst, pak prosím. Radnice má k řešení mnohem závažnější problémy než vypořádávat se s těmi, kteří pro nedostatek místa jedním kolem zaparkují na trávě," vyjádřil svůj názor Stanislav Noháček ze vsetínského sídliště Trávníky.

Šoféry žijící v tomto sídlišti rozezlilo zejména, že při nedávné úpravě sídliště vzniklo několik nových parkovacích míst pouze ve Školní ulici. V přilehlých ulicích Zelená a Družby se tak nestalo.

„Požadovali jsme po bývalém vedení města, aby tady nechali udělat kolmá nebo šikmá stání. Chtělo to jen z naprosto nevyužívaných ploch s trávou ubrat maximálně dva metry. Jen v této části města mohlo parkovat dalších minimálně třicet aut. A dnes nás nové vedení města strážníky nahání a pokutuje," rozzlobil se Vojtěch Bednář.

Ne všichni z Trávníků ale zastávají stejný názor. „Problém je rovněž v tom, že dnes je v rodinách i několik aut. K tomu ještě mnozí přijíždějí domů služebními vozy. A každý chce parkovat nejlépe před svým vchodem. Chtělo by to více ohleduplnosti ze strany řidičů a méně pohodlí," oponovala stěžujícím si řidičům Jarmila Holaňová ze vsetínských Trávníků.

Radní nářky šoférů vnímají. A nedostatku parkovacích míst jsou si vědomi.

„Neznamená to ale, že řidiči mohou situace zneužívat a parkovat, kde se jim zachce. Odstavování aut na veřejné zeleni považujeme za vandalismus. S tímto nešvarem se rozhodně nespokojíme," vzkázal na adresu neukázněných řidičů vsetínský místostarosta Tomáš Pifka.

Po zimě je na mnoha místech Vsetína v tomto směru situace žalostná.

Uvedení poničených ploch do původního stavu si vyžádá mnohatisícové výdaje. Než však tráva vzejde, bude to trvat řadu týdnů. A to jen v případě, že řidiči již na těchto místech svá vozidla odstavovat nebudou. „Měli bychom se lépe starat o prostředí, ve kterém žijeme," poznamenal Tomáš Pifka.

Podle něj vznikne ve městě v tomto volebním období přibližně 150 nových parkovacích míst. Zejména v upravovaných sídlištích. „Prvních padesát dáme motoristům do užívání do podzimu letošního roku v Kolonce. Další postupně vzniknou v Luhu a na ostatních místech města," slibuje vsetínský místostarosta.