Dokončená první část modernizace zahrnovala stavební úpravy suterénu. Opravy se mimo jiné týkaly například skladových provozů kuchyně. Řemeslníci také položili novou podlahu, vybudovali zdravo-technické rozvody i elektroinstalace a udělali nové omítky.

Zázemí pro očistu

Vznikly také nové šatny pro studenty školy. Žáci, kteří se vracejí z praxe ve znečištěných oděvech, mají nyní vyřešený průchod přes místnost určenou pro mytí a sušení holínek, následně mají k dispozici umývárnu a skříňky. Vše je řešeno bezbariérově.

V galerii Informačního centra v Hulíně je až do konce března k vidění výstava Baťův pedikér. Leden 2022
Baťův pedikér: Příběh Františka Kocourka přibližuje unikátní výstava

„Rekonstrukce probíhala od června do října a kraj do této etapy investoval dvacet milionů korun. Žáci získávají mnohem komfortnější zázemí pro výuku,“ uvedl hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Další investice se plánují

Dodal, že kraj vnímá potřebu rozvíjet areál samotné školy i školní farmu, kde se rovněž plánují velké investice – za předpokladu, že se na ně podaří získat evropské dotace.

Podle krajské radní pro školství Zuzany Fišerové si zemědělské obory zasluhují podporu.

„V našem kraji mělo farmářství a zemědělství vždy velkou tradici. Jsem ráda, že škola rozvíjí také studium v oblasti ekologie a  ochrany krajiny. Počet studentů roste a  letos se v rožnovské škole podařilo naplnit třídy. Budeme rádi, když i zlepšení podmínek ke studiu přispěje k zájmu žáků o tuto školu,“ řekla Fišerová.