„Obce peníze potřebují. Za každý grant, který získáme, jsme jenom rádi,“ komentovala situaci starostka Zašové Anna Mikošková.

Rekonstrukce se tak například dočkalo zdravotní středisko v Zašové. Z Regionálního operačního programu Střední Morava se na něj podařilo získat přes tři miliony korun.

Veřejnost i pracovníci střediska opravu domu uvítali. „Budova byla hodně stará, rekonstrukci už opravdu potřebovala,“ potvrdila zdravotní sestra Monika Maráková.

Necelých padesát tisíc korun na zajištění provozu dostali také tamější hasiči. Přestože by uvítali více peněz, například na zajištění dětských soutěží, příliš si nestěžují.

„V letošním roce jsme dostali tři nové vysílačky, které nám při práci hodně pomáhají,“ uvedl velitel sboru dobrovolných hasičů Václav Rudolf.

Rekonstrukce se dočkalo také sociální zařízení v zašovské mateřské škole. Na kompletní opravu dvou umýváren a toalety přispělo ministerstvo pro místní rozvoj přibližně dvě stě čtyřiceti tisíci.

„Umývárny byly ve špatném stavu,“ objasnila ředitelka Mateřské školy Zašová Milena Repperová.

Zastupitelé mysleli také na kulturní památky. Na rekonstrukci božích muk byla použita dotace v celkové částce sto tisíc korun.

Nejvíce peněz se však podařilo získat na stavbu stezky pro cyklisty. Regionální operační program Střední Morava na ni přispěl čtrnácti miliony a dvě stě jedenácti tisíci korun.