V době, kdy většina obchodníků nabízí různé slevy a podporuje tak nákupní šílenství, nabídl tento řetězec nejen s drogistickým zbožím svým zákazníkům pocit podílet se na něčem smysluplném. V pátek 29. listopadu se v prodejnách s logem dm nakupovalo s cílem, aby byl obrat co nejvyšší. Pět procent z toho totiž má jít na podporu občanských aktivit směřujících mezi seniory a jejich vnoučata. A bylo znát, že na tento způsob charity a podpory zákazník slyší. Díky vstřícnosti vedení dm jsme mohli slíbit, že mezi 70 subjektů do českých a moravských okresů rozdělíme rovné dva milióny korun.

V některých okresech se přihlásil jediný zájemce o finanční dar ve výši 28 600 korun, v jiných je přihlášených projektů více. A jak jsme slíbili, o jediném vítězi v každém okrese rozhodnete vy, čtenáři našeho webu.

Ve vašem okrese se přihlásily tyto domovy a instituce. Jejich názvy, adresy najdete pod textem. Abyste mohli lépe rozhodnout, popis jejich konkrétního projektu přikládáme.

Hlasovat můžete na konci článku od 21. února do 1. března. Přejeme vám šťastnou ruku a vítěznému domovu od srdce blahopřejeme. Podmínky předání daru domluvíme už s ním.

Okres Uherské Hradiště

1) DIAKONIE-středisko Vsetín Domov Vyhlídka, Strmá 34, 75501 Vsetín

Vzpomínky

Senioři z našeho Domova budou vzpomínat a děti ze ZŠ jim budou dělat průvodce vzpomínkami, které jsou tak vzácné. 


2) Charita Nový Hrozenkov, Dům pokojného stáří, č.p. 124, 75604 Nový Hrozenkov

S cimbálovkou jde všechno lépe

Dětská cimbálovka přijede několikrát během roku potěšit obyvatele Domu pokojného stáří svojí muzikou a písničkami. Ze zkušenosti víme, že děti již pouhou přítomností dělají radost všem našim babičkám i dědečkům. Dětská bezprostřednost, milé vystupování a navíc známé lidové písničky v doprovodu tradičních nástrojů, které byly neodmyslitelnou součástí mládí našich staříčků, jejich radost ještě znásobí.