„Trávíme v Beskydech dovolenou, tak jsme si udělali výlet i do Rožnova. A rozhodně nelitujeme, dřevěné městečko je krásné a děti jsou z řemesel nadšené,“ byla spokojená Markéta Daňová z Prahy.

Společně s rodinou sledovala kováře při kutí koní.

Výroba křemíkových desek a čipů v Rožnově pod Radhoštěm. Závod je součástí nadnárodní společnost onsemi, která patří mezi dvacítku technologických lídrů světa. Se svolením onsemi
Miliardová investice roku? Onsemi chce v Rožnově zdvojnásobit výrobu čipů

O kousek dál na malém pódium probíhalo klání v řezání dřeva nebo zatloukání hřebíků. U dalšího stánku obráběl zkušený tesař velké dřevěné kolo. Na sedmnácti výhních pracovalo více jak padesát kovářů, kteří svůj um rádi ukázali přítomným. V areálu se představilo více než sto mistrů – tesařů, šindelářů, truhlářů, kameníků, klempířů, hrnčířů a dalších řemeslníků, kteří předvedli staré způsoby opracování dřeva, výrobu loukoťových kol, štípaných plotů, šindelů, dřevěných žlabů, potrubí a ruční řezání kulatiny. Nedělním dnem provázela Cimbálová muzika Okybača, jejíž chytlavé melodie zastavili nejednoho návštěvníka.

„Jezdíme do Rožnova poměrně často. Vždyť to nemáme z Frýdku daleko. Program je parádní a nejvíce se těšíme na bramborák s pohankou,“ usmíval se starší manželský pár.