Koná se v sobotu 6. dubna dopoledne. Po dřívějších zkušenostech pořadatelé počítají, že by se v případě příznivého počasí mohlo sejít až pět desítek lidí. Kdokoliv ochotný přiložit ruku k dílu je samozřejmě vítán.

„Uklízet budeme strmé svahy u Kotova, kde bude třeba někoho spustit na lanech, dále plochy od městských lázní na Sokoláku až po stavebniny na okraji sídliště Rokytnice, břehy Bečvy od Lázní po houpací most v Lázkách, břehy náhonu od kolejí po obchvatu kolem Lapače a pokud bude dost lidí tak i kolem vodárny na Bečevné a v přilehlém lese,“ nastínil za pořadatele plán David Kopecký.

Sraz dobrovolníku je v 9 hodin ráno před infocentrem na Dolním náměstí. Vítáno je vlastní vybavení v podobě rukavic, doporučené jsou pevné boty. Drobné občerstvení pořadatelé zajistí.

Do celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko se ale o nadcházejícím víkendu nezapojí pouze lidé ve Vsetíně. Už dnes odpoledne vyrazili do terénu dobrovolníci v Brankách u Valašského Meziříčí.

V sobotu se pak budou nepořádku ve svém okolí zbavovat například také v Liptále, Hošťálkové, Ratiboři, Lužné, Bystřičce, Brňově a dalších místech. Na mnohých místech zakončí úklid společným opékáním špekáčků.