Bonsai je staré asijské umění miniaturizace, tvarování stromů a jejich pěstování v miskách. U suiseki, tedy umění kamene, jde stejně jako u bonsají o jakousi miniaturizaci přírody. 

Možnost naučit se něco o tvarování bonsají využili zájemci na přednáškách a workshopech odborníků. Kdo potřeboval, využil také v rámci bonsajové expozice poradenskou službu.

Mnozí návštěvníci přišli na výstavu zakoupit samotné bonsaje. Kromě rostlin bylo k dostání vše potřebné k jejich pěstování, včetně literatury, nářadí a keramiky. 

Floria Podzim Bonsaj v KroměřížiFloria Podzim Bonsaj v KroměřížiZdroj: DENÍK/Zuzana Rašková"Nechal jsem si poradit a jako první bonsaj v životě jsem si koupil fíkus. Z nabízených je to prý ten nejodolnější druh, který přežije i začátečníka," vysvětlil pan Michal, který přijel na výstavu ze Zlína už s tím, že si nějaký miniaturní stromek určitě odveze.

"Bonsaje obdivuji už dávno, tak jsem si konečně toto přání splnil. Když mi vydrží do příští výstavy, koupím si pak určitě další," dodal s úsměvem. 

Kromě bonsají mohli návštěvníci zakoupit samozřejmě i vše pro zahradu - okrasné rostliny, květiny, stromy, keře, bylinky, zeleninu, zahradní nářadí či řemeslné výrobky.