Děti i dospělí návštěvníci si na ní mohli v sobotu dne 7.července prohlížet pouze králíky. Na vině byl potvrzený výskyt ptačí chřipky na území České republiky, kvůli kterému přijali hygienici rázná preventivní opatření.

Patřil mezi ně i zákaz pořádání výstav, na nichž by byli předváděni ptáci. Zašovští chovatelé sice žádali o udělení výjimky, neuspěli však. „Museli jsme se sice letos obejít bez holubů a slepic, ale i tak byl o výstavu velký zájem,“ konstatoval jeden z pořadatelů Jiří Trtík.

Původně pořadatelé předpokládali podle přihlášek, že chovatelé vystaví během soboty a neděle na čtyři sta králíků. V chovatelském areálu nedaleko železničního přejezdu v Zašové však mohly desítky návštěvníků vidět čtyři sta čtyřicet čtyři králíků.

Vystavena byla jak velká, tak střední a malá plemena a nechyběli ani zakrslíci. Přichystán byl i doprovodný program, při němž se děti mohly projet na ponících. Také občerstvení, připravené pro všechny příchozí, bylo bohaté a chybět nemohl samozřejmě ani dobrý guláš. Návštěvníci měli i možnost zakoupit si na výstavě kvalitní chovné králíky.