Od počátku roku zloději ve Valašském Meziříčí podnikli třináct nočních krádeží

„Prozatím neznámý zloděj se vloupal do bytu přes neuzamčené dveře a byt prohledal,“ popsala vsetínská policejní mluvčí Ludmila Brousilová. Z kuchyně vzal mobilní telefon Nokia, z obýváku volně odložených sto padesát korun v hotovosti a platební kartu. „Při odchodu stačil ještě z kabelky položené v chodbě vytáhnout peněženku a vzít z ní dvě stě korun a další platební kartu,“ doplnila Brousilová.

Tato nezvaná návštěva přišla čtyřiatřicetiletou majitelku bytu z Valašského Meziříčí na šestnáct set padesát korun. „Zloděj se svým činem dopustil krádeže vloupáním a také porušování domovní svobody, za což může jít do vězení až na tři léta,“ podotkla Brousilová.

Podobné případy nejsou zejména ve Valašském Meziříčí nijak ojedinělé. Jen v letošním roce už se podle velmi podobného scénáře odehrálo třináct takových vloupání.

Minimalizovat riziko ztráty majetku bez vynaložení finančních prostředků přitom podle policistů může každý člověk sám. „Je důležité vždy pečlivě uzamknout dveře na dva západy a zkontrolovat, zda jsou všude uzavřená okna,“ zdůraznila Brousilová. Klíč se také nemá nikdy schovávat například pod rohožku, květináč či na jiná „tradiční“ místa.