Koupaliště napříč Valašskem jsou v těchto dnech obsypaná rekreačními plavci. Z vysoké návštěvnosti mají radost například ve Valašském Meziříčí. Do dvou bazénů chodí lidé všech věkových kategorií. „Kolik sem přišlo lidí za celé léto, spočítané nemáme, ale průměrně na den to bude okolo patnácti set. Samozřejmě že když je pod mrakem, moc lidí nepřijde,“ sdělil vedoucí provozu krytého bazénu Jindřich Studený.

Během léta zaznamenala vysokou návštěvnost i vsetínská koupaliště Pod Pecníkem a Sokolák, kam přišlo v minulých týdnech kolem pěti set lidí denně. Plavci hojně využívají vyhřívaný bazén Pod Pecníkem, ale chodí se chladit i do vody na Sokolák. „Tím, že tady není vyhřívání, je koupaliště určeno zejména k rekreačnímu koupání,“ řekl jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal.

Podobně je tomu na koupališti v Rožnově. „Sezona začala druhého června a do středy osmého srpna navštívilo rožnovské koupaliště třiadvacet tisíc šest set návštěvníků, což je průměrně na den téměř pět set lidí,“ uvedl za koupaliště Stanislav Zlámal.

Spoustu plavců láka přírodní koupaliště, například biotop v Prostřední Bečvě. „Zatím nemáme spočítaný průměrný počet návštěvníků během léta, ale na našem biotopu je každý den plno,“ řekl starosta obce Radim Gálik.

Návštěvníky přírodního koupaliště láká hlavně koupání bez chemického ošetření vody, což je výhodou hlavně pro alergiky. „Je to v podstatě stejné jako na přehradě s tím rozdílem, že se zde nedostanou sinice a jiné nebezpečné věci,“ podotkl už dříve Gálik.

Všechna zmíněná koupaliště již několik let nemění pro návštěvníky ceny, které se pohybují od čtyřiceti korun po dvě stě na den. Lidé chodí na bazény nejen kvůli osvěžení a často u něj tráví hodiny. „S přáteli chodím na koupaliště Pod Pecníkem, protože je tam příjemné prostředí, o které se starají pracovití lidé. Za celou sezonu se mi stalo pouze jednou, že by na mě nevyšlo lehátko, ale skvělé místo na ležení je i na trávnících. Velkou výhodou je i skvěle fungující pohoštění,“ chválí jedno z koupališť Lucie Navrátilová.

Koupaliště se neobejdou bez atrakcí a sportovních hřišť. V Rožnově jsou nejoblíbenější vodní trampolína a vodní banán a koupaliště ve Valašském Meziříčí ve spolupráci s místní knihovnou zařídilo u bazénů knihobudku.

Autorka: ANNA VACULÍKOVÁ