Vedení vesnice nechá přistavět novou část budovy, která bude sloužit jako společný bezbariérový přístup do všech institucí, které se zde nacházejí. „Kromě obecního úřadu je to kulturní dům, mateřská škola, školní jídelna i knihovna," přiblížil starosta Kateřinic Vojtěch Zubíček.

Stavební dělníci upraví centrální vstupní prostranství a průchod z venkovních prostor. „Tady umístíme vitríny, úřední desky. Bude zde také vstup do výtahu a na schodiště," popsal Vojtěch Zubíček. Doplnil, že zbudováním centrálního bezbariérového vstupu se z jednoho místa zpřístupní suterén i nadzemní podlaží.

Účet za stavební práce překročí sedm milionů korun. Dva miliony korun Kateřiničtí uhradí z odměny, kterou získali od ministerstva pro místní rozvoj za vítězství v soutěži Vesnice roku 2014. Další necelé dva miliony korun dostane obec od téhož ministerstva z programu Mobilita pro všechny.

Starosta Kateřinic už má v rukou platné stavební povolení, termín dokončení celé stavby je stanovený na konec srpna letošního roku.