Po oblíbeném jídle se zaprášilo.

„Vývar, majoránka, sádlo a kmín, všechno je domácí. I recept je můj vlastní,“ pochlubila se Radka Drdová vítězným hovězím gulášem ze zadní kýty. Gulášů bylo celkem čtrnáct, jen myslivci obohatili nabídku o trojici zvěřinových.

„Maso je z jelena, daňka a srnce, ulovených v našem revíru. Škoda, že se nám nepodařilo střelit včas také divočáka,“ litoval člen Hubertova cechu Václav Žůrek.

Dva týmy měli v gulášovém klání volejbalisté.

„Vsadili jsme na hovězí klasiku. Vaříme ji pokaždé stejně podle receptu z mé hlavy a v kotlíku, který jsme vyhráli v prvním ročníku,“ prozradila kapitánka jejich „béčka“ Vlasta Šedá. Lidé mohli navíc ochutnat její domácí chléb se zapečeným špekem a anglickou slaninou.

„Ručně a s láskou míchaný, žádný robot,“ dodala s úsměvem hospodyňka, jež letos bodovala hlavně svým pekařským uměním. Na soutěž o nejlepší ořechovou buchtu upekla koláč s bílkovým sněhem posypaný oříšky a mandlemi, a vyhrála.

„Čekali jsme, že po takové úrodě ořechů se sejde více vzorků než jedenáct. Když jsme předloni začínali jablkovými koláči, hodnotili jsme jich dvojnásobek,“ posteskla si pořadatelka Pavla Horáková.