„Individuální vstupné se zde oproti minulým letům zvyšuje o deset, rodinné o třicet korun,“ upozornil mluvčí města Josef Beneš.

Za půldenní koupání zaplatí dospělí čtyřicet, děti, mládež a držitelé průkazů ZTP pak třicet korun. A rodiče se dvěma dětmi sáhnou do peněženky pro devadesátikorunu. „Permanentky na deset vstupů přijdou na pět set, zlevněné na tři sta korun,“ vyčíslil Beneš.

Výše vstupného se ve Valašském Meziříčí od rekonstrukce koupaliště před pěti lety nezměnila. „Mezitím se ale výrazně stouply ceny vody, energií i ostatních vstupů. Narostla také sazba daně z přidané hodnoty,“ připomněl Jiří Brož ze společnosti ST Servis, která koupaliště provozuje.

Nová sezona by zde měla začít třetí víkend v květnu. „Záležet ale bude na počasí,“ upozornil Brož.

Ve Vsetíně se vstupné na oba venkovní bazény zatím nemění. „Nedokážu ale předpovědět, jestli s ním ještě nepohneme. Čekáme, jaké ceny nasadí krytý bazén ve Valašském Meziříčí,“ přiblížil ředitel vsetínských městských lázní Karel Škrabánek.

Dospělí návštěvníci bazénu v areálu Sokolovny zaplatí za celý den koupání pětasedmdesát korun. Permanentka na deset vstupů je bude stát šest set korun. Mládež do patnácti let zaplatí za celodenní pobyt u vody padesátikorunu, deset vstupů je vyjde na čtyři sta. Rodiče s dětmi sáhnou do peněženky pro dvě stě korun.

O něco levnější je koupaliště u průmyslovky. Tam zaplatí dospělí plavci pětačtyřicet a mládež třicet korun. Rodiče se dvěma dětmi vydají sto dvacet korun.

„Otevřít bychom chtěli v polovině června, uvidíme ale, jestli nám bude přát počasí,“ zamyslel se Škrabánek.

Zvyšovat vstupné se chystá koupaliště v rožnovských Horních Pasekách. „Ceník teprve připravuji, takže nejsem schopen říct přesně, o kolik se změní. Počítám ale, že v průměru o deset procent,“ reagoval jednatel společnosti Krytý bazén Stanislav Zlámal.

Nárůst je podle něj třeba přičíst na vrub zvýšení sazby daně z přidané hodnoty, ale také vyšší ceně vody a energií.

Loni zaplatili dospělí plavci na Horních Pasekách za celodenní pobyt u vody čtyřicet korun. Děti do patnácti let o polovinu méně. A stejně stálo koupání i držitele průkazu ZTP. „Novou sezonu zahájíme podle počasí. Může to být už v květnu, ale třeba také až v polovině června,“ řekl Zlámal.

Návštěvníci vyhřívaného bazénu Camping v Rožnově pod Radhoštěm si oproti loňsku nepřiplatí.

Dospělí sáhnou do peněženky pro čtyřicet a děti do patnácti let pro pětadvacet korun. Stejně bude stát vstup důchodce a držitele průkazu ZTP. „Otevřít bychom chtěli začátkem června, ale je těžké předpovědět počasí. Uvidíme,“ podotkla Ludmila Hanušová z kempu.