Za Profesní odborovou unii zdravotnických pracovníků jednala ve Vsetínské nemocnici Lucie Kotrlová, za Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče Romana Mucsková.

„S platností od prvního ledna se navyšují základní tarify všem zaměstnancům o šest procent. Rovněž se navyšují příplatky za práci ve dvousměnném a vícesměnném pracovním režimu u dělníků a nelékařského zdravotnického personálu pod odborným dohledem,“ informoval předseda představenstva. Ve dvousměnném provozu se jedná o navýšení z 600 na 1000 korun, u vícesměnného a nepřetržitého pracovního režimu z 3000 na 4000 korun.

Vedení společnosti se s odbory rovněž dohodlo na navýšení stravenkového paušálu na 99 korun za odpracovanou směnu. Stravenkový paušál byl zaveden v roce 2022 a umožnil příspěvek na stravování všem zaměstnancům, tedy i těm, kteří do té doby nevyužívali možnosti dotovaných obědů připravovaných v nemocnici.

Zachován zůstává příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění (doplňkové penzijní spoření) i výhody benefitního programu – systému Cafeterie, který mohou zaměstnanci využít v Lékárnách DUO či při nákupu dalšího zboží a služeb.