Hra je motivována příběhy Rychlých šípů, postav zknih známého spisovatele knížek pro děti a mládež Jaroslava Foglara. „Do hry se mohou zapojit děti ve věku od šesti do patnácti let,“ prozradil hlavní pořadatel Ladislav Mikuš mezi skauty přezdívanýRampa.

Účastníci budou rozděleni do pětičlenných skupin. „Děti navíc budeme dělit podle věku do kategorií od šesti do deseti a od jedenácti do patnácti let,“ upřesnilMikuš.

Hlavním úkolem bude, jak již název celé hry napovídá, chytit postavu Širokka a „obrat“ ji oježka vkleci. Chytači, mají na tento úkol hodinu a půl. „Za úspěšné chycení se považuje moment, kdy se chytač Širokka dotkne,“ poznamenal pořadatel stím, že poté od Širokka obdrží papírového ježka vkleci, který znamená pro jeho skupinubody.

Po dopadení, má Širokko třicet vteřin na to, aby před chytači získal náskok a hon začíná nanovo.

„Ve hře bude se objeví také postava takzvaného jedovatého dědka, který vpodstatě bdí nad dodržováním pravidel a může lovce, kteří se proviní, připravit onějaké body,“ upozornil pořadatel.

Hon bude probíhat odděleně ve vsetínských částech Trávníky a Rybníky. Připraveni jsou dva Širokkové. Start hry a závěrečné sčítání bodů a vyhlášení výsledků proběhne ve skautském středisku vulici Záviše Kalandry. „Pro nejúspěšnější máme připraveny ceny vpodobě diplomů, sladkostí a dortu,“ dodalMikuš.

Sraz zájemců ohonbu za Širokkem a ježky vkleci je ve čtyři hodiny odpoledne.