K té mělo dojít už letos, na základě žádosti hokejistů, kteří si nepřáli narušit hladký start sezony, byly ale nakonec jen odstraněny bezpečnostní závady.

Oprava si vyžádala přes dva miliony korun. Obnova pak město přijde na osmnáct milionů korun.

„Strojovna je stará přes čtyřicet let. Její provoz je energeticky náročný a účinnost je přitom malá,“ vysvětlil správce zimního stadionu Petr Propš.

Špatně se navíc ovládá. „Kdyby se stala nějaká havárie, bylo by nesmírně složité a zdlouhavé strojovnu zastavit,“ popsal Propš.

S další rekonstrukcí stadionu počítá město v nejbližších letech. Její součástí bude navýšení počtu šaten a modernizace celého přízemí stadionu.

Radní uvažovali o dvou variantách. První počítala se čtrnácti většími šatnami, a to na úkor snack baru, ve druhé se uvažovalo se šestnácti šatnami při zachování baru.

„Rozhodli jsme se pro dispoziční řešení číslo dvě, jehož realizace bude sice zhruba o dva miliony dražší, ale bude znamenat výhodnější využití stávajícího prostoru,“ sdělila vsetínská starostka Květoslava Othová s tím, že náklady na kompletní rekonstrukci přízemí jsou odhadovány mezi třiceti a čtyřiceti miliony korun.

Návrh dispozičního řešení bude dále rozpracován.

„Je to podklad pro zadání zpracování projektové dokumentace,“ vysvětlil vedoucí útvaru investic a rozvoje Josef Šťastný.