Oblíbená akce nabídla návštěvníkům všech generací bohatý program - vystoupení skupin historického šermu, možnost vyzkoušení rytířských dovedností, ražení mincí, návštěvu u ranhojiče či kartářky nebo nákup jarmarečního zboží. Dobovou atmosféru dokreslovala hudební skupina Devětsil.

„Zkusili jsme si vyrazit minci, házení sekerou, setnout mečem lahev nebo zatloukat hřebíky do podkov. Syna to tu baví. Řekla bych, že víc než nějaké kolotoče,“ chválila si akci například Jana Dřevojánková z Ratiboře.

Aby byla atmosféra středověku navozená co možná nejlépe, návštěvníci mohli ochutnat také středověkou kuchyni. Jídla připravovala Jana Gazdošová a další členové spolku Čeládka řemeslná.

V nabídce byly syrné šišky, ryba v těstě, hrachové placky s ovocným rozvarem, jáhlová kaše na sladko, pohanková kaše na slano, kuřata v cibulovo-petrželové omáčce vařené v kotlíku na ohni či sváteční chleba svaté Margarety z Antiochie. Recept na poslední jmenovanou pochutinu pochází ze 13. století.

„Tento chléb je výjimečný tím, že obsahuje šest druhů koření, kterým se nešetří. Je zadělávaný kysanými mléčnými výrobky a je přislazený. Má tmavší barvu a chutí připomíná perník,“ přiblížila Jana Gazdošová.

Používání velkého množství koření bylo podle ní pro středověkou kuchyni typické.

„Až během renesance se koření začalo nahrazovat hlavně cukrem,“ podotkla. Středověká strava se skládala především z kaší a hustých polévek. „Ale na panských stolech bylo možné vidět třeba i ta jídla, která tady dnes nabízíme,“ dodala Gazdošová.